Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 15 Ocak 2018 Pazartesi

Gayrimenkulde 24 saat - 15/01/2018 Pazartesi

KANAL İSTANBUL’DA GÜZERGAH KESİNLEŞTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesinin kesin güzergahını açıkladı. 45 kilometrelik proje, Küçükçekmece-Sazlıdere Koridoru üzerinde uzanacak.

OSMANLI İNŞAAT PATRONU HAKKINDA 44 YIL HAPİS CEZASI

Yaşadığı mali sorunlar nedeniyle yüzlerce daireyi hak sahiplerine teslim edemeyen Osmanlı İnşaat'ın patronu Osman Nuri Bakırcı hakkında 44 yıl hapis cezası verildi.

KONUT FİYATLARI EN ÇOK BALIKESİR’DE YÜKSELDİ

REIDIN Emlak Endeksi Aralık 2017 verilerine göre konut fiyatları, son bir yılda yüzde 11.97 oranında artış kaydetti. Bu dönemde en yüksek artış Balıkesir, Giresun, Edirne, Bursa ve Aksaray'da kaydedildi.

İŞSİZLİK RAKAMLARINDA İYİLEŞME SİNYALİ

Ekim 2017 döneminde İşsizlik Oranı yüzde 10.3 olarak ölçüldü. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.5 düşüş yaşanan Ekim ayında inşaat sektörünün toplam istihdama katkısı yüzde 7.6 oldu.

TÜRK İŞ DÜNYASI KATAR’IN KÜRESEL DEVLERİYLE BULUŞUYOR

Türk iş dünyasını Katar'ın küresel iş gücü ile buluşturacak 2. Expo Turkey by Qatar Çarşamba günü başlıyor. Doha'da düzenlenecek etkinlikte Türk firmalarının önemli işbirliği anlaşmalarına imza atması bekleniyor.

NEF VAKFI BİLİMİ ÇOCUKLARLA BULUŞTURUYOR

Nef Vakfı tarafından başlatılan #BirizBirlikteyiz kampanyasından elde edilen gelir ülke genelindeki 70 okula TWIN Bilim setleri olarak geri dönecek.