Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 17 Ocak 2018 Çarşamba

Gayrimenkulde 24 saat - 17/01/2018 Çarşamba

SİLÜET TARTIŞMASINI YARATAN PROJEDE KARAR ÇIKTI

İstanbul'un tarihi silüetine zarar veren yapılaşma tartışmasının ilk kaynaklarından Zeytinburnu OnaltıDokuz projesine ilişkin davada yapı ruhsatı ve imar planının geçerli olduğu kararı çıktı

KONUT ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ SİL BAŞTAN

Hükümet, devlet desteğini artırma, stopaj oranı ve tapu harcının düşmesi ve düşük kredi faizlerini içeren yeni bir desteği hayata geçirmeyi planlıyor.

DÖNÜŞTÜRÜLEN ALANLAR İÇİN YENİDEN DÖNÜŞÜM TEHLİKESİ

Sağlam yapılara ulaşmak için geliştirilen 'kentsel dönüşüm' hamlesinin önemli eksiklikler barındırdığını söyleyen MSGSÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Ümit Arpacıoğlu: "Gelecek projeksiyonu ile yapılmayan binalar, yeni kentsel dönüşümlere yol açacak." dedi.

ARAPLARIN GÖZDE KENTİNE İKİ SENEDE 87 MİLYONLUK YATIRIM

Arap turistlerin yoğun ilgisiyle hızlı bir kalkınma ivmesi yakalayan Yalova'ya 2017 yılında 40 milyon TL'lik yatırım yapıldı. Belediye Başkanı Salman, bu sene kente yönelik yatırım hedefini ise 47.5 milyon TL olarak açıkladı.

TAHİNCİOĞLU 3 PROJESİYLE EXPO TURKEY BY QATAR’DA

Tahincioğlu Katar'da düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı'na Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projeleriyle katıldı.

KANAL İSTANBUL BANU EVLERİ ISPARTAKULE’NİN YANINDAN GEÇECEK

Hasanoğlu İnşaat tarafından yapılan açıklamada Ispartakul'de hayata geçirilen Banu Evleri 2 projesinin Kanal İstanbul'a 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde konumlandığı bilgisine yer verildi.