Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 19 Haziran 2018 Salı

Gayrimenkulde son 24 saatte olup bitenleri sizler için derledik.

Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 19 Haziran 2018 Salı

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI 500 BİN BARAJINI AŞTI

İmar Barışı düzenlemesine başvurular bayram süresince de devam etti. Yalnızca ilk gün 88 bin kişinin başvurusuyla 450 bin seviyesine ulaşan başvuruların bugün itibarıyla 500 bin barajını aştığı tahmin ediliyor.

ERDOĞAN’DAN NÜKLEER AÇIKLAMASI: AKKUYU VE SİNOP SADECE İLK ADIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin nükleer santral yatırımlarının Akkuyu ve Sinop ile sınırlı kalmayacağını belirterek: "İleride üçüncü bir nükleer enerji santralı için görüşmeler yürütüyoruz." Dedi.

BEKARLARIN KONUT SEKTÖRÜNDEKİ PAYI YÜKSELİYOR

Son 10 yılda kendi evine taşınan bekarların sayısı 2.2 milyon kişiye ulaştı. Uzmanlar bu eğilimde konut sektörünün toplumun her kesimine yönelik üretim kapasitesinin büyük rol oynadığına işaret ediyor.

MERKEZ BANKASI KONUT FİYAT VERİLERİNİ AÇIKLADI

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan Nisan ayı Konut Fiyat Endeksi, son bir yılda yüzde 10.06'lık artışa işaret etti. Bu rakamlarla konut fiyat artışı 10.85 olarak ölçülen enflasyonun altında akarmış oldu.

STOK BASKISIYLA LÜKS KONUT FİYATLARI DİBE VURDU

Lüks konut segmentinde yaşanan fazla üretim İstanbul'un kimi bölgelerinde fiyatların dibe vurmasıyla sonuçlandı. Bağdat Caddesi gibi popüler bölgelerde metrekare fiyatları 10 bin TL seviyesine kadar düştü.