Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 20 Aralık 2017 Çarşamba

Gayrimenkulde 24 saat - 20/12/2017 Çarşamba

TÜRKİYE’NİN İLK GYO KİRA SERTİFİKASI İHRACI GERÇEKLEŞTİ

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye'nin ilk "GYO Sukuk" ihracını Halk Yatırım aracılığıyla gerçekleştirdi. Kira Sertifikalarıın gelişimi yönünde önemli çalışmalar gerçekleştiren Halk Yatırım tarafından gerçekleştirilen 'kira sertifikası ihracı" 87 gün vadeli olarak ihraç edildi.

SEKTÖR DIŞI GELİŞMELER GÜVEN VE BEKLENTİLERDE BOZULMA YARATIYOR

Türkiye İMSAD tarafından yayınlanan Kasım 2017 Raporuna göre enflasyon, döviz kuru ve faiz gibi göstergelerde yaşanan bozulmaların olumsuz etkiye yol açtığı ve sektör dışı risklerin güven ve beklentileri olumsuz etkilemeyi sürdürdüğü belirtildi.

KADIKÖY KURBAĞALIDERE KÖPRÜSÜ YIKILIYOR

Kadıköy'ün en merkezi noktalarından biri üzerinde yükselen Kurbağalıdere Köprüsü hakkında yıkım kararı alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararda yıkım gerekçesi köprünün 'ihtiyaçlara yanıt verecek kapasitede' olmaması olarak gösterildi.

KADIKÖY’ÜN DEĞERLİ MAHALLELERİ ‘DEĞER’ KAYBEDİYOR

İstanbul genelinde de konut fiyatlarının en yüksek metrekare ortalamasına sahip Kadıköy’ün en gözde mahallelerinde konut fiyatları düşmeye başladı. Kentsel dönüşümün pilot bölgesi Fikirtepe’de düşen fiyatlar arz fazlası konut ve tamamlanan dönüşüm projelerinin artışına bağlanıyor.

PİYALEPAŞA ALIŞVERİŞ SOKAĞI MART 2019’DA AÇILIYOR

Polat Holding tarafından hayata geçirilen ve konut bölümünün ilk etabının Haziran 2018 tarihinde teslim edileceği Piyalepaşa projesinin ticari etabı kamuoyuna tanıtıldı. Piyalepaşa Alışveriş Sokağı, 2019 yılı Mart ayında hizmet vermeye başlayacak.

KELEŞ CENTER AİRPORT’TA İNŞAAT BAŞLADI

Keleş İnşaat tarafından geliştirilen Keleş Center airport projesinde inşa çalışmaları başladı. E-5 otoyolu ve İstanbul Atatürk Havalimanı'na sıfır konumda bulunan Keleş Center Airport projesi toplamda 450 milyon TL'ye mal olacak.