Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 21 Kasım 2017 Salı

Gayrimenkulde 24 saat - 21/11/2017 Salı

EMLAKÇI YASASINA İTİRAZLAR DEVAM EDİYOR

Taşınmaz Ticaret Hakkında Yönetmelik Taslağına itirazlar her geçen gün güçleniyor. Gayrimenkul danışmanlık alanında faaliyet gösteren önemli markalar, taslağın bu haliyle yasalaşması halinde sektörü baltalayacağı görüşünde.

YAPI RUHSATI ALAN BİNA SAYISI YÜZDE 32 ARTIŞ GÖSTERDİ

2017 yılının ilk 9 ayında, belediyelerden yapı ruhsatı alan bina sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 32 oranında arttı.

BEŞTELSİZ ŞEHİR PARKI İÇİN ASKERİ LOJMANLARIN TAHLİYESİ BEKLENİYOR

Zeytinburnu Belediyesi, Beştelsiz Mahallesi'ndeki askeri lojmanların Başakşehir'e taşınmasının ardından dev şehir parkının yapımı için çalışmalarına başlayacak. 94 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak proje "Millet Bahçesi" ismine sahip olacak.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN KEPEZ DÖNÜŞÜM ALANINA ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olarak gösterilen Antalya Kepez'deki dönüşüm alanını ziyaret etti

ANKAPARK HALKA SORULACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek döneminin tartışmalı projelerinden Ankapark'ın geleceği ile ilgili olarak: "Halka sorarız. Bu kadar para harcanmış taliplisi yok. Ne diyorsunuz, deriz." ifadelerini kullandı.

KONUT FİYATLARINDA KENTSEL DÖNÜŞÜM ARTIŞI

Son bir yıl içinde İstanbul, Ankara ve İzmir'de konut fiyatlarının en yoğun artış kaydettiği ilçeler mega projelere yakınlık ve kentsel dönüşüm gibi faktörlerin etkisine açık ilçeler bazında saptandı.