Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 21 Mart 2018 Çarşamba

Gayrimenkulde son 24 saatte olup bitenleri sizler için derledik.

KANAL İSTANBUL’DA DİRİ FAY HATTI TARTIŞMASI

Kanal İstanbul projesinin üç aktif fay hattı üzerinde olduğunu söyleyen İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan: "Büyük deprem fayları hareket ederse çevresindeki hatlarda da artçı şoklar yaşanabilir." dedi.

NİŞANTAŞI ARSASINDAN EMLAK KONUT’A 705,5 MİLYONLUK TEKLİF

Nişantaşı'nda Marmara Üniversitesi tarafından kullanılmakta olan arsa ihalesini Emlak Konut'a sunduğu 705.500.000 TL'lik teklifle DAP Holding İştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı kazandı.

KONUT SATIŞINDA İPOTEK BASKISI DEVAM EDİYOR

Şubat ayında Türkiye genelinde 95 bin 953 adet konut satıldı. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,4'lük düşüş yaşandığını gösteriyor. Bu düşüşün en önemli nedeni ise ipotekli satışlardaki kayıplar olarak gözüküyor.

YABANCIYA KONUT SATIŞINDA YENİ REKOR

Yabancıya konut satışı Ocak ayının ardından Şubat'ta da artış eğilimi gösterdi. Şubat ayında yabancılara satılan konut oranı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 32'nin üzerinde yükselme kaydetti.

SİNPAŞ TİME İLE FİNANSIN MERKEZİNE SAAT KULESİ GELİYOR

Sinpaş, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne komşu üçüncü projesine start verdi. Sinpaş Time isimli proje içinde, üzerinde dev bir saatin bulunduğu 34 katlı simge bir kule yer alacak.