Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 22 Aralık 2017 Cuma

Gayrimenkulde 24 saat - 22/12/2017 Cuma

3. HAVALİMANI’N İLK İNEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OLACAK

İstanbul'un 3. Havalimanı'nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, 3. Havalimanı müteahhitlerinden Kolin İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, projenin ilk yolcularının ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın olacağını söyledi.

KONUT SATIŞLARINDA İPOTEKLİ ALIM BASKISI

Kasım ayında Türkiye genelinde 122 bin 732 adet konut satışı yapıldı. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7.5 oranında düşüş anlamına gelen bu kayıpta ipotekli konut satışı kategorisindeki düşüş önemli bir rol oynadı.

YABANCIYA KONUT SATIŞI 20 BİN BARAJINI AŞTI

Yabancıya konut satışı 2017 yılında altın dönemini yaşıyor. 2017 yılının Ocak-Kasım döneminde yabancıya konut satışı 20 bin barajını aştı. Yabancı ülke vatandaşları 2016 yılının bütününde 18 bin 189 adet konut satın almıştı.

SEKTÖRDEN KONUT SATIŞI YORUMU: BARDAĞIN ÇOĞU DOLU

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün yayımlanan Kasım 2017 Konut Satış İstatistikleri'ni yorumlayan sektör temsilcileri, konut satışındaki düşüşün önemli olmadığını belirterek, yabancıya satıştaki yükselen potansiyele dikkat çekti.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN NAKİT SIKINTISINA BARTER ÇÖZÜMÜ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin sektör raporunda da kendine yer bulan ‘barter’ çözümünün 'nakit sıkışıklığı' sorununa geçici de olsa yanıt verme potansiyeli taşıdığına vurgu yapan uzmanlar, son dönemlerde bu yönde gösterilen faaliyetlerin yaygınlaşma eğilimine de dikkat çekiyor.

EGE YAPI’DAN SEYAHAT ÇEKİ HEDİYESİ

Ege Yapı, Emlak Konut güvencesi ile hayata geçirilen Batışehir ve Maslak'a komşu bir lokasyonda inşa edilen Kordon İstanbul projelerinden konut alan yatırımcılara, dünyanın her yerine seyahatte kullanılabilecek 42 bin TL'ye varan Etstur seyahat çeki vereceğini açıkladı.