Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 27 Aralık 2017 Çarşamba

Gayrimenkulde 24 saat - 27/12/2017 Çarşamba

ATATÜRK HAVALİMANI ARAZİSİ DÜZENLENECEK

3. Havalimanı'nın hizmete açılmasına az bir zaman kalan Atatürk Havalimanı'na ne olacağı sorusu yeniden gündeme geldi. Ulaştırma Bakanı Arslan arazinin İstanbul'a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini söyledi.

RİZE’NİN DOLGU ALANINDAKİ BİNALAR YENİLENMEYECEK

İnşaat Mühendisleri Odası'nın Rize'de dolgu alanı üzerindeki binaların büyük risk taşıdığı yönündeki raporu TBMM'ye soru önergesi olarak geldi. Önergeye verilen yanıtta dolgu alan üzerinde bina yenileme yapılamayacağı belirtilerek, rezerv alan seçeneği üzerinde durulduğu bilgisi verildi.

AĞAOĞLU’NUN TESLA ARACINDAN 6 YILDIR HABER YOK

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, 6 sene önce bilimsel faaliyetler için İTÜ'ye hibe ettiği Türkiye'nin elektrikle çalışan ilk aracı Tesla'nın bir kenarda bekletildiğini öğrendi.

İTÜ’DEN TESLA AÇIKLAMASI GELDİ

İstanbul Teknik Üniversitesi kamuoyu duyurusunda, Ali Ağaoğlu tarafından 6 sene önce hibe edilen Türkiye'nin ilk elektrikle çalışan aracı ile ilgili haberleri yalanlayarak, aracı görmek isteyen basın mensuplarına İTÜ kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

SUR YAPI’NIN 2018 HEDEFİ: 1.7 MİLYAR CİRO

2017 yılında Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi niteliği taşıyan Antalya Kepez için ilk adımı asur yapıtan Sur Yapı, 2018 yılında 1.7 milyar TL'lik ciro hedefliyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 2017'yi yatırım yılı, 2018'i ise üretim ve satış yılı olarak gördüklerini açıkladı.

SEBA İNŞAAT KAĞITHANE’DEKİ 3. PROJESİNE BAŞLADI

Seba İnşaat, kentsel dönüşüm hamleleri açısından dikkat çekici bir hareketlilik yaşanan Kağıthane bölgesindeki üçüncü projesine de başladığını duyurdu. 2019 yılında teslim edilmesi planlanan Seba Suites projesi kamuoyuna tanıtıldı.