Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 28 Aralık 2017 Perşembe

Gayrimenkulde 24 saat - 28/12/2017 Perşembe

İNŞAAT SEKTÖRÜ GÜVEN ENDEKSİ DÜŞÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Aralık 2017 döneminde Ocak ve Şubat ayları dışarıda bırakılırsa yılın en düşük düzeyine geriledi. Aralık 2017 dönemine ait Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre, İnşaat Sektörü Güven Endeksi, son bir ayda yüzde 1 oranında değer kaybetti.

KADİR TOPBAŞ’IN BİR PROJESİ DAHA İPTAL EDİLDİ

Kadir Topbaş döneminde geliştirilen Haliç Su Altı Karayolu ve Havaray projelerinin ardından Yeşilköy Sahil Bandı Düzenleme İnşaatı Projesi de, ilgili planların imar planlarına işlenmesinden sonra ihale edilmek üzere iptal edildi.

2,5 KİLOMETRELİK YOLA 18 TL TARTIŞMASI

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Mecidiye gişeleri ile TEM Kurtköy çıkışı arasındaki 2,5 kilometrelik yol için kesilen 18 TL'lik ücrete yönelik şikayetlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yüksek bedelin nedeni olarak da bu bölgede devlet karayolu giriş gişesinin bulunmaması gösterildi.

TRABZON’UN KAYAN MAHALLESİNE MÜDAHALE BAŞLADI

Trabzon'un Sürmene ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi'nde heyelan tehdidi nedeniyle acil eylem planı uygulanmaya başlandı. Yaklaşık 15 hektarlık alanda kayma saptanırken 7 bina boşaltıldı, 6 binanın yıkımına başlandı. 2 bina inşaatı ise durduruldu.

METROPOL AVM’NİN SATIŞINDAN EMLAK KONUT’A 587.6 MİLYONLUK GELİR

Metropol İstanbul projesinde yer alan Alışveriş Merkezi yaklaşık 1.4 milyar TL karşılığında Kefeli-Dekorsel İş Ortaklığı tarafından satın alındı. Satıştan Emlak Konut'un payına KDV dahil 587.6 milyonluk pay düştü.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ YENİ SEFERBERLİK KAMPANYASINA HAZIRLANIYOR

İnşaat sektörünün önde gelen markaları 2018 yılına yeni bir seferberlik kampanyası ile girmeye hazırlanıyor. 3 ay sürecek kampanya ile 84 aya yüzde 0 faizli kredi kullandırılacak. Kampanya, 1 Ocak’ta başlayıp, 31 Mart 2018 tarihinde sona erecek.