Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 4 Mayıs 2018 Cuma

Gayrimenkulde son 24 saatte olup bitenleri sizler için derledik.

KANAL İSTANBUL’DA 2018 HEDEFİ GÜÇLENİYOR

Ulaştırma; Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesinde çalışmaların 2018 yılı içinde başlamasının planlandığını söyledi.

BÜYÜK ŞEHİRLER FİYAT ARTIŞ LİSTESİNİN ZİRVESİNDEN DÜŞTÜ

Türkiye genelinde konut fiyatları son bir yılda yüzde 15 oranında yükseldi. İstanbul, Ankara ve İzmir, konut fiyatlarının en çok yükseldiği şehirler listesinin ilk 5 sıralamasında yer bulamadı.

İBB BAŞKANINDAN ‘YEŞİL ŞEHİRLER’ ARAŞTIRMASINA İTİRAZ

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve İstanbul'u, dünyanın "En Yeşil Şehirleri" listesinde sondan ikinci sırada yerleştiren TravelBird araştırmasının gerçeği yansıtmadığını söyleyen İBB Başkan Uysal: "Nüfusu 300 binlik şehirlerle kıyaslama doğru değil." dedi.

KİRA GETİRİSİ İÇİN KONUT YATIRIMI CAZİBESİNİ KAYBEDİYOR

2014 yılında yüzde 15.3 olan yıllık ortalama kira artışı, sonraki üç yıllık periyotte gerileme eğilimi gösterdi. Türkiye İMSAD Nisan 2018 raporunda, yatırım amaçlı konut talebinin sınırlı kalmasının beklendiğine dikkat çekildi.

FİYATLARDAKİ ŞİŞMEYE KARŞI GAYRİMENKUL MÜZAYEDESİ

 İngiliz yatırımcı Tyla Angelis'in girişimiyle kurulan İstihale, Türkiye için bir ilk niteliği taşıyan "gayrimenkul müzayedesi"ni 10 Mayıs'ta gerçekleştiriyor. Müzayedede çok sayıda konut projesinin avantajlı fiyatlarla satışa sunulması planlanıyor.