Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 6 Aralık 2017 Çarşamba

Gayrimenkulde 24 saat - 06/12/2017 Çarşamba

KANAL İSTANBUL’DA GÜZERGAH BELİRLENDİ

Türkiye'nin son bir kaç senedir tartışmakta olduğu mega proje Kanal İstanbul'un güzergahı netleşti. Kanal İstanbul Küçükçekmece Gölü, Sazlıdere Barajı ve Terkos Gölü'nün Doğusu İstikametini takip ederek Karadeniz'e ulaşacak.

ZİYA YILMAZ: ‘SEKTÖRÜN YÜZDE 90’I MALİYETLERİ BİLMİYOR’

Müteahhitlik sektöründe yaşanan enflasyonu eleştiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: "Parası olan sektöre giriyor. Şirketlerin yüzde 90'ı maliyetlerden habersiz." dedi.

SEKTÖRDEN BAŞBAKAN’A: İŞ YERİ DESTEĞİNİN KAPSAMINA OFİSLER DE GİRMELİ

Gayrimenkul sektörü, Başbakan Binali Yıldırım'ın iş yeri satın almak isteyen esnafa 500 bin TL'lik kredi alınacağı yönündeki açıklamalarının ofis satın almak isteyen vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletilmesi önerisi ile karşıladı.

LOJMAN ARSALARINA KARŞILIK UCUZ KONUT

KONUTDER Başkanı Ziya Altan Elmas, kent merkezlerinde kalan lojmanların satış kararını olumlu bulduklarını belirterek: "Konut sektörünün uygun fiyatlı arsa bulma sorununa çözüm olabilir." dedi.

AVM ENDEKSİ’NDEKİ OLUMLU EĞİLİM DEVAM EDİYOR

AVM Endeksi, Ekim 2017 döneminde geçen yılın aynı ayı ile kıyaslandığında yüzde 16.2 oranında yükseldi. Enflasyondan arındırılmadan belirlenen endeks böylece 237 puana ulaştı.

DAĞ MÜHENDİSLİK’E CİRO VE ÜRETİM ÖDÜLÜ

Capital ve Ekonomis Dergileri tarafından verilen "Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri Ödülleri"nde, Dağ Mühendislik 2016 yılında ‘Türkiye'nin Ciro Bazında En Çok Satış Yapan 10 Şirketi’ ve ‘Türkiye'nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi’ kategorilerinde iki ödüle layık görüldü.