Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 7 Aralık 2017 Perşembe

Gayrimenkulde 24 saat - 07/12/2017 Perşembe

KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI FİYATLARI YÜKSELTECEK

Kanal İstanbul güzergahının açıklanmasından sonra emlak fiyatlarının artacağı ilçeler belli olmaya başladı. Projenin geçeceği Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy ilçelerinde konut fiyatlarının yükselmesi bekleniyor.

TORBA YASA KİRACILARI DA ETKİLEYEBİLİR

Bugüne kadar giderlerinin yüzde 25’ini vergiden düşen ev sahipleri Torba yasa ile yapılan düzenlemeyle sadece yüzde 15’ini gider olarak gösterebilecek. Ev sahipleri daha fazla vergi ödeyeceği için bu gideri kiracılara yansıtabilir.

ÇİMENTO ÜRETİMİNDE YÜZDE 2,7’LİK ARTIŞ

Türkiye ekonomisine üretim ve ihracat ile katkı sağlayan çimento sektörünün 9 aylık rakamları açıklandı. 2017 yılının ilk 9 ayında çimento üretimi, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 2,7 artış gösterdi.

İNDER: KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ZAMAN DARALIYOR

İNDER'in İTÜ Mimarlık Fakültesi ile birlikte gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı'nda konuşan İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, kentsel dönüşüm için zamanın hızla daraltığını söyledi.

SİNPAŞ GYO İKİNCİ KEZ ‘SÜPER MARKA’ SEÇİLDİ

2014 yılında gayrimenkul kategorisinde özel sektörün tek 'Süper Marka'sı seçilen Sinpaş, 'Supermarkalar Türkiye 2016' kapsamında ikinci kez 'Süper Marka' olarak seçildi.

NUVO DRAGOS’TA HEMEN TESLİM FIRSATI DEVAM EDİYOR

Özderici GYO imzasıyla Maltepe'de hayata geçirilen Nuvo Dragos'ta hemen teslim, hemen tapu fırsatları sürüyor. Yatırımcılar ayda 2 bin 499 TL'den başlayan fiyatlarla Nuvo Dragos'ta ev sahibi olma şansına sahip olacak.