Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 9 Mayıs 2018 Çarşamba

Gayrimenkulde son 24 saatte olup bitenleri sizler için derledik.

İMAR BARIŞI SONRASINDA SERT ÖNLEMLER GELİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "imar barışı" düzenlemesi sonrasında kaçak yapılaşmaya karşı sert önlemler alınacağını belirterek: "Belediye Başkanı ya da müteahhit, fark etmez. Kaçak yapılaşmada payı olanlar iki sene yatmayı göze alacaklar." dedi.

ETİLER ARSASINDAN İBB’YE TAZMİNAT ŞOKU

İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, yaklaşık 40 yıldır tasfiyesi gündemde olan Etiler arsası ile ilgili kararında, İBB'nin Ün-Yapı A.Ş.'ye arsa karşılığı olarak 799 milyon 920 bin TL ve faizini ödeme yapmasına hükmetti.

GEBZE – HALKALI BANLİYÖ HATTINDA TAKVİM NETLEŞTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Pendik'ten Halkalı'ya uzanacak yüksek hızlı demir yolu inşaatının en önemli etabı olarak gözüken Halkalı-Kazlıçeşme inşaatının yüzde 78 oranında tamamlandığını söyledi.

BANKASYA’NIN TMSF’YE BORCUNU KAPATACAK SATIŞ: MARTANTALYA

Ekim 2016 tarihinde TMSF tarafından kayyum atanan MarkAntalya AVM, 1 milyar 278 milyon 900 bin TL muhammen bedelle satışa sunuldu. TMSF Başkanı Gülal, satıştan elde edilecek gelirle Bankasya'nın TMSF'ye borcunun silineceğini açıkladı.

ESENYURT’TA FİYAT ARTIŞI SÜRÜYOR

İstanbul'da konut fiyatlarının en uygun olduğu 5 ilçeden biri olan Esenyurt'ta ortalama bedeller 216.000 TL seviyesine ulaştı. İlçede ortalama kiralık değerleri ise 983 TL seviyesinde.