Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 2 Kasım 2017 Perşembe

Gayrimenkulde 24 saat - 02/11/2017 Perşembe

Uluslararası müteahhitlik işlerinde toparlanma sinyali

Türkiye Uluslararası Müteahhitlik Sektörü, 2017 yılının ilk 9 ayında toparlanma dönemine girdi. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre 2017 yılı Ocak-Eylül döneminde toplamda 7.7 milyar ABD doları tutarında ve toplam 120 adetlik projenin altına imza attı.

Ampute Milli Takımı Çekmeköy Park’taki dairelerine kavuştu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupa Şampiyonluğu’nu kazanan Ampute Milli Takım oyuncularına vaat ettiği Çekmeköy Park dairelerinin teslimini yaptı. Ali Ağaoğlu, "Ağaoğlu Grubu olarak biz bu tür başarılara hiçbir zaman duyarsız kalmadık." dedi.

Teknik Yapı'dan KDV ve faiz yüküne karşı dev adım

Teknik Yapı, Maltepe'de hayata geçirdiği Deluxia Park Business projesini, lansmana özel satış koşulları ile satışa çıkardı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Türkiye'nin ilk 'Örnek Ofis'li projesi olma niteliği taşıyan Deluxia Park Business'ta KDV ve faiz yükünün yılbaşına kadar firma tarafından karşılanacağını açıkladı.

Vadistanbul'un otelini Marriot işletecek

İstanbul Maslak'ta hayata geçirilen Vadistanbul projesi bünyesinde faaliyet gösterecek 5 yıldızlı otelin Marriott Hotels and Resorts markası ile hizmet vermesi için taraflar arasında mutabakat imzalandı. Projenin otel etabında toplam 215 oda, toplantı ve balo salonları yer alacak. Otel bölümünün hizmet vermeye 29 Ekim 2018 yılında başlaması planlanıyor.

İstanbul’a dev kruvaziyer limanı

Ankara'da gerçekleştirilen 3. Turizm Şurası'nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'a yapılması planlanan dev kruvaziyer limanı projesini anlattı. Aynı anda 6 büyük geminin yanaşabileceği şekilde inşa edilecek projenin denizi doldurmadan inşa edileceğini söyleyen Bakan Arslan, Kruvaziyer Yat Limanı Projesinin Yap- İşlet- Devret modeli ile inşa edileceğini söyledi.

Avrasya Tüneli'ne bir uluslararası ödül daha

Asya ve Avrupa kıtaları arasında denizin altından geçişe olanak tanıyan ilk proje olma özelliği taşıyan Avrasya Tüneli, Uluslararası Yol Federasyonu-IRF'nin "Global Başarı Ödülü"nü almaya hak kazandı.

Ocean Conrad Resort projesi 14 Aralık’ta açılıyor

Dünyaca ünlü Amerikalı gayrimenkul şirketi Heafey Group, Florida’nın en güzel sahillerinden Fort Laudardale’de yer alan “Ocean Conrad Resort” projesinin büyük açılışını 14 Aralık Perşembe günü gerçekleştirecek. Geçtiğimiz aylarda Türk yatırımcılara tanıtılan ve büyük ilgi gören Heafey Group’un Amerika’daki en yeni projesi Ocean Conrad Resort’un büyük açılışına Hilton Grubu Başkan Yardımcısı Joe Berger, Heafey Group Başkanı Pierre Heafey, Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur’un yanı sıra seçkin bir davet grubu katılacak.