Gebze Haydarpaşa hattı ne zaman açılacak?

Gebze Haydarpaşa banliyö treni seferlerinin başlama tarihi ertelendi. Peki Gebze Haydarpaşa hattı ne zaman açılacak?

Gebze Haydarpaşa hattı ne zaman açılacak?

130 yıldır hizmet veren Gebze Haydarpaşa banliyö treni, 2011 yılında Yüksek Hızlı Tren projesi çalışmalarının başlatılmasıyla kapatılmıştı. Binlerce kişinin merakla beklediği hattın açılış tarihiyse ertelendi. Buna göre Gebze Haydarpaşa hattı ne zaman açılacak?

TCDD yetkilileri, hattın açılış tarihi ile ilgili olarak kesin bir tarih vermezken, hattın 2015 yılı içerisinde açılacağını söylüyor. Yetkililer, bu gecikmeye neden olarak da bazı altyapı eksikliklerini gösteriyor.

Yolculuk 65 dakika sürüyordu

Anadolu Yakası’nda yer alan Haydarpaşa’dan başlayarak, Gebze’ye kadar devam eden Gebze Haydarpaşa tren hattı seferleri modernizasyon çalışmaları nedeniyle kapatılmıştı. Toplamda 27 duraktan oluşan hatta, Haydarpaşa’dan Gebze’ye gitmek 65 dakika sürüyordu.

Söz konusu hattın durakları ise şöyle; Haydarpaşa, Söğütlüçeşme, Kızıltoprak, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyyaplajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı,  Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Gebze.