Gelişen Kentler Zirvesi Balıkesir'de

GYODER'in 16. Genel Kurulu'nda yeniden başkan seçilen Aziz Torun, Gelişen Kentler Zirvesi'nin 6-7 Mayıs'ta Balıkesir'de yapılacağını açıkladı

Gelişen Kentler Zirvesi Balıkesir'de

GYODER'in 16. Genel Kurulu'nda yeniden başkan seçilen Aziz Torun, Gelişen Kentler Zirvesi'nin 6-7 Mayıs'ta Balıkesir'de yapılacağını açıkladı.

Gelişen Kentler Zirvesi 6-7 Mayıs'ta Balıkesir'de
Torun, GYODER, 2015 yılının ilk etkinliği olarak; gelişen kentlerdeki yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak, kentlerin sesini ulusal ve uluslararası tüm gayrimenkul yatırımcılarına duyurmak amacıyla düzenlediği Gelişen Kentler Zirvesi'ni Balıkesir'de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenleyecek. Başkan Aziz Torun "Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olarak gördüğümüz Balıkesir'de 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Zirve'ye tüm sektörümüzü ve basın mensuplarımızı bekliyoruz" dedi.

Türkiye'ye Özel Yeşil Bina Sertifikasyonu
Yeniden Başkan seçildiği 16.  GYODER Genel Kurulu'nda bir açıklama yapan Aziz Torun, sektörün lider örgütleriyle bir araya gelerek sürdürülebilirlik ve yeşil bin komitesi kurulacağını söyledi. Torun: 

'Biliyorsunuz GYODER liderliğinde KONUTDER, İNDER, İZODER, ULI, YEM ve GİSP'in katıldığı "sürdürülebilirlik ve yeşil binalar komitesi" oluşturarak, Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile yeşil binalar ulusal sertifikasyon çalışmalarını yürütüyoruz. Amacımız bir platform oluşturarak Türkiye'ye özel bir yeşil bina sertifikasyon sistemi hayata geçirmek" dedi.