Gelişime yeni yön: Mega Projeler

Değerleme ve danışmanlık alanında hizmet veren TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, başta İstanbul olmak üzere gayrimenkul sektörünü etkileyecek faktörleri yorumladı.

Gelişime yeni yön: Mega Projeler

Değerleme ve danışmanlık alanında hizmet veren TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'nin Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, başta İstanbul olmak üzere gayrimenkul sektörünü etkileyecek faktörleri yorumladı.

Yapımı devam eden ve tasarım aşamasında bulunan mega projelerin, İstanbul için önemli fırsatlar barındırdığını vurgulayan Makbule Yönel Maya, "İstanbul'un çarpık yapılaşmasının düzeltilmesinin önündeki iki büyük engel olan finansman ve rezerv alanlar konularına Mega Projeler ile çözümler sunmak; şehri kendi içinde üç veya dört ayrı merkeze bölerek yeniden yapılandırmak mümkün olabilecektir" dedi.

3. Köprü ve 3. Havaalanı başta olmak üzere mega projelerin İstanbul'un gelişimine yeni bir yön kazandırdığını vurgulayan Maya, sözlerine şöyle devam etti, "Son dönemde prestijli firmaların, yeni projeleri için konum belirleme çalışmaları sırasında; Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhı, Karayolu Tüp Geçişi, Kentsel Dönüşüm bölgeleri, Çevre Düzeni Planı ve raylı sistem güzergâhlarının çok etkili olduğu görülüyor."