“Girişimci adaylar için fırsat gayrimenkul’de”

Realty Plus Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş: “girişimci adaylar, networke sahip bir markalı emlak danışmanlığı firması ile işbirliğine gitmesi doğru bir yatırım modeli olacaktır” diyor

“Girişimci adaylar için fırsat gayrimenkul’de”

08 Ocak 2014 / emlakwebtv
Gayrimenkul danışmanlığı konusunda 1994 yılından beri Kuzey Amerika’da hizmet veren International Realty Plus, pazarın çok hızlı büyüdüğü Türkiye’de yeni franchise ofisleri açmayı sürdürüyor. Şu anda İstanbul ve Antalya’da şubeleri olan marka, 2014 yılı sonuna kadar ülke genelinde 20 ofise ulaşmayı hedefliyor. 2015 yılına kadar Türkiye’deki franchise sayısını 100’e çıkarmayı planlayan firma, gayrimenkule ilgi duyan ancak bu alanda daha önce hiç çalışmamış girişimci adaylarını bekliyor.

Altaş: “Gayrimenkul işinde kadınlar daha başarılı”
Marka olarak franchise yapılanmalarını uzun süreli ve verimli işbirliği temeli üzerine kurduklarını vurgulayan Realty Plus Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş “Bu model sayesinde Gayrimenkul konusuna ilgi duyan ve üstelik global bir markanın çatısı altında kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları, büyük finansal risklerin altına girmek zorunda kalmadan rahatlıkla bir Realty Plus ofisi açabilecek” dedi. Özellikle kadınların bu işte oldukça başarılı olduklarını belirten Altaş, o yüzden kadın girişimcileri Realty Plus ofisi açmaya davet ettiklerini söylüyor.

Yapılan yatırım 1 yıl içinde geri dönüyor
Her ilçede bir ofis açmayı hedefleyen Realty Plus Türkiye’de, franchise bedeli konusunda girişimcilere ödeme kolaylıkları sunuluyor. Bulunduğu lokasyona göre değişmekle birlikte bir ofisin maliyeti minimum 10 bin dolardan başlıyor. Yatırım maliyetinin ortalama 1 yıl içinde geri döndüğü sistemde, bölgesinin potansiyeline göre ofisin aylık cirosu 8 bin ila 15 bin dolar arasında değişebiliyor. Aylık ortalama ofis gideri ise, cironun yaklaşık %8’ini oluşturuyor.