Göcek ihalelerinde ilk iptal geldi

Göcek koyları ihalelerine itirazları değerlendiren Muğla 2. İdare Mahkemesi, Taşkaya Koyu için yürütmeyi durdurma kararı aldı

Göcek ihalelerinde ilk iptal geldi

Muğla 2. İdare Mahkemesi, dün yapılan Muğla Göcek Taşkaya Koyu İhalesi'ne ilişkin olarak yürütmeyi durdurma kararı aldı. 

Muğla 2. İdare Mahkemesi'nden ilk karar
Dün yapılan ihaleye ilişkin Muğla Belediyesi'nin itirazlarını değerlendiren Muğla 2. İdare Mahkemesi, "yürütmeyi durdurma kararı" verdi. 

Muğla Belediyesi ilk sonucu aldı
Muğla Büyükşehir Belediyesi, koyların ihaleyle kiralanmasına itirazlarını hukuki boyuta taşıyacağını açıklamıştı. Yazılı olarak bir açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi: ' 

Bu alanları ihale yoluyla kiralamak istemesi, hem hukuka aykırılık teşkil etmekte, hem de kamu vicdanını derinden yaralamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından özel çevre koruma bölgesi içerisinde bulunan ve 1'inci derece doğal SİT alanı olan, eşsiz doğal zenginliklere sahip, bölge turizmine önemli katkıları olan bu alanların nasıl korunmak istendiği, bu alanlara ne kadar özel davranıldığı, ilimizin büyükşehir statüsü kazanmasından sonra yapılan ihale işlemleriyle net olarak anlaşılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak, yetki ve sorumluluğu kamu adına ilgili mevzuatla bize verilmiş olan, güzellikleriyle korunması gereken tüm koylarımız ve ormanlarımız üzerinde yapılmak istenen bu işlemler için bugüne dek tüm hukuki girişimlerde bulunulmuş ve bulunulmaya devam edilecektir." demişti.