Gözaltına alınan iş adamları hakkında bırakma kararı

Hafta içinde yürütülen FETÖ ve TUSKON operasyonları kapsamında ifadelerine başvurulan Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Mustafa Şevke Kavurmacı ve Mustafa Eroğlu savcılık kararıyla serbest bırakıldı

Gözaltına alınan iş adamları hakkında bırakma kararı

Hafta içinde yürütülen FETÖ ve TUSKON soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Türkiye İhracatçılar Meclisi-TİM-Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Eroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu ve Aydınlı Grup Onursal Başkanı Mustafa Şevki Kavurmacı sorgularının ardından, savcılık kararıyla serbest bırakıldı. 

Çıkrıkçıoğlu: Bir karışıklık sonucu çağırıldım
Sorgusunun ardından bi açıklama yapan Mustafa Çıkrıkçıoğlu, gözaltına alınışının bir karışıklıkla ilgili olduğunu ve TUSKON Disiplin Kurulu'ndaki görevinden ayrılmış olmasına rağmen isminin silinmemiş olması dolayısıyla emniyete geldiğini belirterek: "Gayet nazik yaklaşımları oldu. 17.00 gibi ifadem alınmaya başlandı. Emniyetteki işlemlerim dün akşam 23.00 gibi bitti ve oradan ayrıldım..." dedi.

Kavurmacı ve Eroğlu da serbest bırakıldı
Diğer taraftan aynı soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulan Aydınlı Grup Onursal Başkanı Mustafa Şevki Kavurmacı ve Eroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu da, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. FETÖ'ye finansal destek sağlayan iş adamlarının sorgulandığı soruşturmada dün de A 101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın ve 6 kişi de sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.