Günde 5 konut tamamlanıyor, 5 konut satılıyor

Halkalı Atakent’te Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur, Akdaş ortaklığının mega projesi Tema İstanbul’da günde 5 daire anahtar teslim himalatı tamamlanırken, 5 dairenin de satışı gerçekleşiyor. Projenin Genel Müdürü Mesut Arslan başarının sırrını anlattı

Günde 5 konut tamamlanıyor, 5 konut satılıyor

Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur, Akdaş ortaklığı tarafından Halkalı Atakent’te inşaatı devam eden Tema İstanbul projesi, Türkiye, bölge ve dünya’da süre giden istikrarsızlığa adeta meydan okuyor. Türkiye’nin kentsel planlama ve master plan ile gerçekleşen ilk projelerinden biri olma özelliğine de sahip olan Tema İstanbul projesinin Genel Müdürü Mesut Arslan, Türkiye, bölge ve dünya konjonktürü ne olursa olsun,Tema İstanbul’un istikrarını sürdüren bir proje olduğunun altını  çizdi.İçinde bir çok ‘ilk’i ve ‘en’i barındıran, Türkiye’nin özel sektör tarafından yapımı süren mega projelerinden biri Tema İstanbul. 1 milyon 500 bin metrekarelik arazi üzerinde, yaklaşık 2 milyon dolarlık yatırımla hayat bulacak proje, Tema İstanbul konut bölümü, Tema Plaza ve Tema World eğlence parkı olmak üzere 3 bölümden oluşuyor.

İmalat ve satış hızı paralel

Mesut Arslan Tema İstanbul’un geçtiğimiz yıl temmuz ayında satışa sunulduğunu hatırlatarak 3 bin 31 dairenin yer aldığı Tema İstanbul’da konutta ilerleme oranının yüzde 65’e ulaştığını, kaba yapının ise yüzde 90 tamamlandığını anlattı. Projede 24 ayda 900 bin metrekarelik inşaat alanının tamamlanacağını kaydeden Mesut Arslan, “3 bin 500 kişinin çalıştığı şantiyemizde günde 14 dairenin kaba inşaatını bitirme hızına sahibiz. 5 daireyi anahtar teslim hale getiriyoruz. Bir projenin başarısı için imalat hızı ile satış hızının paralel gitmesi lazım. Günde 5 daire tamamlanıyor, 5 daire satılıyor. Projede teslimlerimiz Temmuz 2015’de olacak” dedi.

Her gün 11 yeni müşteri

Ocak ayından bu yana satış ofisine gelen günlük yeni müşteri sayısının  aylık ortalamasının 11 ila 13.5 arasında değiştiğine değinen Mesut Arslan, eski müşterilerle birlikte günlük satış ofisine gelen sayısının ortalama 25 olduğu bilgisini verdi. Arslan, yeni müşteri sayısındaki sürekliliğin, projenin istikrarının bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Konut alıcılarının konut alırken tercihlerini belirleyen birinci etkenin, ulaşım, konum, ikinci etkeni özgün mimari, üçüncü etkenin daire karması, dördüncü etkenin fiyat olduğu bilgisini veren Mesut Arslan, tüm bu kriterlerin Tema İstanbul’da toplandığını, satış istikrarının altında da bunun olduğunu vurguladı.

Performansın gizli kahramanı Tüketici Yasası

Mesut Arslan son iki ayda kaydettikleri performansın gizli kahramanının Yeni Tüketiciyi Koruma Yasası olduğuna işaret ederek, “Yeni yasaya göre, Artık satış sözleşmeleri noter huzurunda yapılıyor. . Bankalar da noter sözleşmesi olmadan konut kredisi onayı vermiyor. Satış ofisimizde ‘noter günü düzenliyoruz”. Haftanın belirli günü noter satış ofisine geliyor. Satın alma yapan müşterilerimizi o gün çağırıyoruz ve sözleşmeleri imzalıyorlar. Sonra da satış ofisindeki banka temsilciliklerinden kredi onayını alıyorlar” diye konuştu