Güneşli Ekspress'de taksitler 18 ay sonra başlıyor

Babacan Yapı'nın Güneşli-Mahmetbey'de hayata geçirdiği Güneşli Exkpress'de kredi taksitleri 18 ay sonra başlıyor

14 Şubat 2013 / emlakwebtv / Işılay Çolak
Babacan Yapı Güneşli Ekspress Residence Satış Müdürü Kudret Hazer, Güneşli, Mahmutbey Mahallesi'nde hayata geçirdikleri Güneşli Ekspress projesini Emlakwebtv Editörü Işılay Çolak'a anlattı. İşte röportajın satırbaşları.
-Projemiz giriş artı 18 kat üzerinde 158 daireden oluşuyor, 1+0'dan 3+1'e kadar farklı tipte daire ve üç adet dubleks penthouse bulunduruyor.
-Satışlarımız 25 Eylül’de başladı, oldukça yoğun bir talep var. Yaklaşık %30 civarında satış gerçekleştirdik. Bu bölge (MİA) Merkezi İş Alanı ilan edilmesinden dolayı oldukça talep alan bir bölge.
-Oturum amaçlı da yatırım amaçlı da buradan ev alan müşterilerimiz var. Mahmutbey İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olduğundan, bu bölgede oturanlar buradan ayrılmamak için de bölgedeki yeni projelerden daire alabiliyorlar.
-Organize Sanayi Bölgesine ve Havalimanına yakın olması nedeniyle de yatırımcı müşteriyi çeken bir bölge burası.
-2012 Ruhsatlı bir proje olduğu için yüzde 1 KDV li olması, talebi artıran bir etken oldu.
-Hedefimiz 2013 sonuna kadar satışlarımızı bitirmek.
-İnşaat süreci umduğumuzdan daha hızlı ilerledi. Şu an birinci kat seviyesindeyiz, inşaatın 5 ayda en önemli kısmını bitirmiş olduk.
-Teslim tarihinde bir öne çekme planlamıyoruz ama zamanında bitireceğimize hiç kuşkumuz yok.
-Fiyatlarımız 139 bin liradan başlayıp 997 bin liraya kadar değişiyor. Her bütçeye uygun fiyatlarımız var.
-İddialı ve cazip bir kampanyamız var; ödemenin yüzde 75'ine kadar banka kredisi kullanılabilir. Bizim bankalarla yaptığımız anlaşmaya göre evi satın aldıktan 18 ay sonra, nerdeyse teslim tarihinde,  ödemeler başlayabiliyor.
-4 bin 500 metre kare arsa üzerindeki projemizin sadece 630 metre kare civarında oturumu olan bir bina yapıyoruz. Geri kalan alanda sosyal alanlarımız var; büyük bir yeşil alan, açık yüzme havuzu, Garden cafe ve yürüyüş yollarımız, binanın altında kapalı otoparkı; Türk hamamı, sauna, fitness center, iç bahçe, Vitamin bar, resepsiyon hizmetimiz var.  Ayrıca projenin yanında ticari alanlarda 4 ya da 5 tane unite planlıyoruz.