Günlük kiralık ev fiyatları!

Günlük kiralık ev fiyatları ortalama 100 ile 300 TL arasında değişiyor

Günlük kiralık ev fiyatları!

19 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Günlük kiralık evler bir işletme türüdür. Günübirlik gidilen yerlerde ya da otelde kalmak istemeyenlere hizmet vermek amacı gütmektedir. Bunun dışında havalimanı ve fuar alanlarına yakın konumda yer alan günlük kiralık evler, iş hayatındaki insanlara da hizmet vermektedir. Ülke genelinde ortalama 30 bin üzerinde yer alan günlük kiralık evlerin fiyatları ortalama 100 lira ile 300 lira arasında değişmektedir.

Günlük kiralık ev İstanbul Anadolu Yakası Kartal bölgesinde daha çok görülüyor. Bunun sebebi olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yakın olmasıdır. İstanbul’a gelen ve bir gün kalmayı planlayanlar için gerek havalimanı çalışanları gerek gelen konuklar daha çok günlük kiralık evleri tercih ediyor. Günlük kiralık ev İstanbul Anadolu Yakası Kartal dışında yoğun olarak Beylikdüzü, Esenyurt, Aksaray, Ataköy, Bakırköy, Kadıköy ve Ataşehir gibi semtlerde yer alıyor. Bu bölgelerin ortak özellikleri ise merkezi noktada yer alması, fuar ve havalimanlarına yakın bulunması.
Günlük kiralık evlerin birçok avantajları var. Bu avantajlar şöyle:

-Yatırımcılar yönüyle 1+0 ve 1+1 ev tipinin satışını kolaylaştırıyor.
-Günlük kazanç imkânı doğuruyor. Kazanılan para, mal sahibinin aylık bazda alacağı kira bedelinden daha cazip görünüyor.
-Konut tapusu olmasına rağmen meskenin ticari amaçla kullanımı mal sahibinin emlak vergisi haricinde vergi ödememesine neden oluyor.
-Konutun kiralanması yüzde 90 internet üzerinden yapıldığından komisyon bedeli, ek ilan bedeli vs. ödenmiyor.
-Büyük şehirlere ister kısa, ister uzun süreliğine iş seyahati için gidenlerin otel masraflarına kıyasla daha ekonomik bir faturayla karşılaşmaları imkânı doğuyor.