Gurbetçi vatandaşlara müjde!

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, "Gurbetçiler, Türkiye'ye gelmeden tapu işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecek" dedi

Gurbetçi vatandaşlara müjde!

26 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bayındır, İnşaat, Yol, Yapı, Tapu ve Kadastro Çalışanları Birliği Sendikası (Bayındır Memur-Sen) Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, yurt dışında yaşayan Türklerin gayrimenkul alım ve satımı için Türkiye'ye gelmek zorunda kaldığını belirterek, Berlin Başkonsolosluğu bünyesinde açılacak tapu müşavirliğinin, gurbetçilerin bu alandaki sorunlarını ortadan kaldıracağını söyledi. Karasapan, kanun değişikliğiyle tapu ve kadastro işlemlerinin yurt dışında yapılabilmesine olanak sağlandığını ifade etti.

Müşavirlik kurulması çalışmalarında sona geldiğini vurgulayan Karasapan, şöyle konuştu: "Avrupa'daki yaklaşık 4 milyon vatandaşımız artık Türkiye'ye gelmeden oradaki tapu müşavirliğinde arsalarının ve gayrimenkullerinin satışı ve ipotek gibi işlemlerini rahatlıkla yapacak. Hizmeti ayaklarına götürdük. Bu, Türkiye'nin önünü açan bir hizmet modelidir, kurumlarımızın nereden nereye geldiğini gösterebilen önemli bir çalışmadır. Bilhassa yurt dışındaki vatandaşlarımıza bu konu duyurulmalı, anlatılmalı."