Halk GYO Salıpazarı binasını Halkbank’a kiraladı

Halk GYO porföyünde yer alan Salıpazarı’ndaki 10 katlı binasının 6 katını Halkbank’a 5 yıllığına kiraya verdi

Halk GYO Salıpazarı binasını Halkbank’a kiraladı

20 Kasım 2013 / emlakwebtv
Halk GYO portföyünde yer alan Salıpazarı Meclis-i Mebusan caddesindeki binanın 1.,2.,3.,4.,5. ve 8. katlarını 5 yıllığına Halkbank’a kiraladı. Halkbank’a kiralanan 6 kattan aylık toplam 149.000 TL kira geliri elde edilecek. Yeni dönem kira bedelleri her yıl Ekim ayında yayınlanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranlarının aritmetik ortalaması baz alınarak belirlenecek.

Halk GYO 2013 yılı içerisinde yürüttüğü projelerde önemli adımlar attı
2013 yılı dokuz aylık döneminde portföyünde yer alan 22 adet gayrimenkulünden 21.2 milyon TL kira geliri elde eden ve 17.2 milyon TL dönem karı açıklayan Halk GYO, yürüttüğü projelere yönelik de önemli adımlar attı.

Şirketin amiral gemisi İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi için; mimari tasarım ve proje yönetim firması seçim süreçlerini tamamlayan Halk GYO, ikinci konut projesini gerçekleştireceği Eskişehir arsası için de inşaat ruhsatı alımını ve ana yüklenici firma seçim sürecini tamamladı.

Mayıs ayında inşaat ihalesini tamamladığı Kocaeli Şekerpınar’daki arsası üzerinde yükselecek banka operasyon merkezi projesinin birinci kısmı için inşaat ruhsatını alan ve projenin inşasına başlayan Halk GYO, karlı ve yüksek gelir getirecek projelerinden biri için de önemli bir süreci tamamlamış oldu.

Proje, Mecidiyeköy - Maslak hattında yükseliyor
İş dünyasının kalbindeki konumu ile Halk GYO’nun portföyündeki en önemli varlıklardan biri olan ‘Dedeman Park Levent’ projesi için “ana yüklenici” şirket seçim süreci de aynı dönemde tamamlandı. Halk GYO’nun turizm sektöründeki ilk yatırımı olmasıyla ayrı bir öneme sahip olan proje, mimarisi ve konumu itibariyle şehir otelciliğinin en güzel örneklerinden biri olarak iş hayatının en yoğun olduğu bölgede; Mecidiyeköy - Maslak hattında yükseliyor.

Şirketin Bakırköy arsası üzerinde, 254 konut ve 73 adet cadde mağazası planı dahilinde Kiler Holding iştiraklerinden Biskon Yapı Ortaklığı ile başlatılan "Referans Bakırköy" projesi de hızla ilerliyor.

Firma Bilgisi: Halk Gyo