Haluk Sur istifa etti

Cushman &Wakefield Başkanı Haluk Sur görevinden ayrıldığını açıkladı

Haluk Sur istifa etti

Haluk Sur, Cushman&Wakefield Başkanlık görevinden ayrıldığını açıkladı. Sur, Türkiye konut piyasasında uzun vadeli bir strateji için potansiyel sinerji oluşturma amacıyla kabul ettiği Başkanlık görevini, bugün itibarıyla barıktığını açıkladı. Sur, ayrılış gerekçesi olarak da, yürütmekte olduğu diğer görevlerinin yoğunluğunu gösterdi. 

Haluk Sur istifa etti
İstifasını yaptığı bir açıklama ile kamuoyuna duyarın Cushman&Wakefield Başkanı Haluk Sur, firmanın yurtdışındaki büyüklüğüne paralel olarak Türkiye konut piyasasında da konumlandırmak ve sektöre girişine kılavuzluk etmek gibi amaçlarla kabul ettiği görevinden bugün itibarıyla istifa ettiğini açıkladı.

Haluk Sur'un kamuoyuna açıklaması
Sur tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yurtdışındaki büyüklüğüne paralel olarak Cushman & Wakefield’ı Türk gayrimenkul piyasasında konumlandırmak ve sektöre girişine kılavuzluk etmek; hem pazarın gelişimine katkıda bulunmak hem de yeni uluslararası yatırımcıların sektöre kazandırılmasına destek vermek adına Mart 2013’te başladığım vazifemden, yürütmekte olduğum diğer görevlerimin yoğunluğu nedeniyle bugün itibariyle ayrılıyorum. Bundan sonraki faaliyetlerinde Cushman & Wakefield’e başarılar diliyorum. ’’ 

Haluk Sur halen KONUTDER İcra Kurulu Üyeliğini yürütüyor.