Haydarpaşa Garı Kadıköy Kitap Günleri'ne ev sahipliği yapacak

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri'nin 8'incisini Haydarpaşa Garı'nda gerçekleştirecek

Haydarpaşa Garı Kadıköy Kitap Günleri'ne ev sahipliği yapacak

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri'nin 8'incisini Haydarpaşa Garı'nda gerçekleştirecek. 1-5 Haziran tarihlerinde Haydarpaşa Gar'ı peronlarında düzenlenecek olan Kadıköy Kitap Günleri'nde usta yazarlar yapılacak etkinlikler ve söyleşiler ile okuyucular ile buluşacak. 

Haydarpaşa Garı'nın tarihi ve simgesel atmosferi içerisinde okuyucuların kitapla buluşacağı Kadıköy Kitap Günleri'ne 100'ün üzerinde yayın evi katılacak. 600 yazar ve çizerin imza günü ve söyleşi ile katılacağı 8. Kitap Günleri 1 Haziran'da açılacak. 

Türkiye'nin en önemli tarihi miraslarından birinde

Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenen 8. Kadıköy Kitap Günleri'nde onur konuğu ise Selim İleri olacak. Tarihi Haydarpaşa Garı'nda gerçekleşecek Kitap Günleri ile ilgili Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 'Türkiye'nin en önemli tarihi miraslarından birinde böyle bir etkinlik yapmanın heyecan verdiğini, İstanbulluları bu tarihi alanda ağırlamaktan ve onları kitapla ve usta yazarlarla buluşturmaktan mutlu olduklarını söyledi. 

Beş gün boyunca devam edecek olan 8. Kadıköy Kitap Günleri'nde, etkinlik ve imza günlerinde  Ataol Behramoğlu, Arife Kalender, Adnan Özyalçıner, Aydın Ilgaz, enver aysever, Mine Kırıkkanat, Onur Öymen, Buket Uzuner, Emre Kongar, Hüsnü Mahalli, Mustafa Sönmez, Leman Dergisi, Bayan Yanı ve Fil Dergisi yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu pek çok yazar okurlarıyla buluşacak.

Haziran'da aramızdan ayrılan usta isimler etkinlikle anılacak

İmza, söyleşi ve pek çok anmaya ev sahipliği yapacak olan Haydarpaşa Garı'nda, etkinlik kapsamında Haziran ayı içerisinde aramızdan ayrılan Türk Edebiyatı'nın usta isimleri Orhan Kemal, Ahmet Haşim, Ahmet Arif ve Nazım Hikmet anılacak. 

Haydarpaşa Garı 8. Kadıköy Kitap Günleri'ne nasıl gidilir? 

Kadıköy Belediyesi, Haydarpaşa Garı'na okurların kolaylıkla ulaşabilmesi için 3 noktadan ring seferleri düzenleyecek. Bostancı, Haldun Taner Sahnesi ve Uzunçayır Metrobüs İstasyonu'nda her saat başı kalkacak olan araçlar okuyucuları Haydarpaşa'ya taşıyacak.