Homes'tan Çeşme'ye dev yatırım: Sea Homes

Alman Gayrimenkul devi Homes, Çeşme'de hayata geçireceği Sea Homes için hazırlıklarını tamamladı. Projenin yatırım değeri 30 milyon EURO'yu bulacak.

Homes'tan Çeşme'ye dev yatırım: Sea Homes

Almanya'nın gayrimenkul devi Homes, Çeşme'de 200 milyon Euro değerinde bir proje hayata geçirecek. Sea Homes ismini taşıyan proje için hazırlıklar tamamlandıb

Çeşme'nin en büyük konut yatırımı: Sea Homes
Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen Alman gayrminkul devi homes, atılım merkezi olarak Çeşme'yi seçti. Türkiye'deki ilk projesini Ege Denizi'nin en güzel koylarından biri olan Çeşme Paşalimanı'na yapmayı planlayan firma bu lokasyonda inşa edilecek Sea Homes projesi için 30 milyon Euro harcayacak. Homes'un Çeşme'ye yapacağı yatırım miktarının 200 milyon EURO'yu bulması bekleniyor.

Homes'tan Çeşme'ye dev yatırım: Sea Homes

Homes projeleri ile Türkiye'de
Bugün düzenlenen basın toplantısında firmanın Çeşme projesi ve yatırım planlarıyla ilgili bilgi veren Homes Kurucusu Erkin köksal, bu ilçede otel ve rezidans projeleri gerçekleştirecekleri bilgisini aktardı. Her iki proje alanı için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmalarının sürmekte olduğunu da söyleyen Köksal:

“Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleri ile ilgili de yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu projelerdeki yatırım tutarı yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde, 150 milyon ile 200 milyon euro aralığında olacaktır. Dünyaca ünlü bir yabancı marka işletmesini getirmeyi planladığımız yeni yatırımımız yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olacaktır..." ifadelerini kullandı. 

Yabancı yatırımcının Türkiye analizi
Almanya gayrimenkul pazarında çok sayıda projeye imza attıklarını ve projelerde ortaklığa sıcak bakmadıklarını söyleyen Köksal, Türkiye'nin özellikle son dönemde yaşadığı politik ve sosyo-ekonomik gidişatın yabancı yatırımcı üzerinde olumsuz bir etki yarattığı bilgisini verdi. Bu risklere rağmen, Türkiye pazarına girme kararı aldıklarını söyleyen Köksal, Sea Homes projesinde çevre faktörünün de en ince ayrıntısına kadar değerlendirildiğini ve yeşil alanların korunarak ekolojik bir yapı oluşturulduğunu söyledi.

Fiyatlar 390 bin EURO'dan başlayacak"
Paşalimanı Koyu'nda 36 üniteden oluşan ve 1+1'den 5+1'e dek farklılaşan rezidans seçeneklerini barındıracak SEA Homes projesi, ailelere dönük A plus bir proje olarak tasarlanacak. SEA HOMES projesinde fiyatlar 390.000 EURO'dan başlayacak. 

 

Firma Bilgisi: Homes
Proje Bilgisi: Sea Homes Paşalimanı