İBB Kağıthane'deki 4 taşınmazını ihaleyle satışa sunuyor

İstanbul Kağıthane ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki 4 arsa açık teklif usulü ile satışa sunuluyor. Arsalar 'konut alanı'na uygun imar niteliği taşıyor

İBB Kağıthane'deki 4 taşınmazını ihaleyle satışa sunuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki 4 taşınmaz ihaleyle satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Kağıthane'de bulunan ve konut alanı imar niteliği taşıyan arsalar 'açık teklif usulü" ile ihale edilecek. Halihazırda 'işgalli' durumunda bulunan taşınmazların ihalesi 4 Temmuz 2018 tarihinde ve saat 13.00'da yapılacak. 

Kağıthane'de 328 metrekarelik arsa

İBB kararı ile satışa sunulan taşınmazlardan ilki İstanbul Kağıthane ilçesi Merkez-Hamidiye mahallesinde yer alıyor. 328 metrekare büyüklüğünde olan ve arsa niteliği taşıyan taşınmaz, konut alanı imar durumuna sahip. Kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kazandığı bir bölgede yer alan ve geçici teminat bedeli olarak 44 bin 280 TL'nin belirlendiği bu arsanın muhammen bedeli ise 1 milyon 476 bin TL olarak tespit edildi.  Bu taşınmazın ihalesi 4 Temmuz 2018 tarihinde saat 13.00'da İsanbul Büyükşehir  Belediye Başkanlığı Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek. İhale Fonlar İhale Yönetmeliğinin 38'inci maddesine istinaden Açık Teklif Usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler şartname bedelini 500 TL karşılığında edinebilecek. 

İBB'nin Etiler arsa ihalesini KİPTAŞ kazandı... Ayrıntılar için tıklayın...

Kağıthane'de 319 metrekarelik arsa

Yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki Kağıthane-Merkez konumlu 319 metrekarelik arsa da ihale usulüyle satışa sunulacak. Konut alanı imar durumuna sahip bu arsa için de geçici teminad 43 bin 65 TL olarak belirlendi. Muhammen Bedeli 1 milyon 435 bin 500 TL olarak belirlenen bu arsanın ihalesi de 4 Temmuz 2018 tarihinde ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek. Katılımcılar bu ihale şartnamesini de 600 TL karşılığında satın alabilecek. Bu ihale de 'açık teklif usulü' ile gerçekleştirilecek. 

Kağıthane'de 322 metrekarelik arsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Kağıthane'de bulunan ve ihaleye konu bir diğer arsası da 322 metrekare genişliğe sahip. Yine konut alanı imar durumuna sahip bu arsa için istenen muhammen bedel 1 milyon 449 bin TL düzeyinde. Geçici teminat bedeli ise 43 bin 470 TL olan bu arsanın ihalesi de 4 Temmuz 2018 tarihi ve saat 13.00'da, İBB binası Encümen Salonu'nda yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler ihale şartnamesini 500 TL karşılığında satın alabilecek. Bu ihale de 'açık teklif usulü' ile yapılacak. 

Kağıthane son 5 yılda yüzde 65 değer kazandı... Ayrıntılar için tıklayın...

Kağıthane'de 314 metrekarelik arsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin satışa sunduğu son arsa yine Kağıthane ilçesi Merkez-Hamidiye Mahallesinde bulunuyor. 314 metrekare genişliğe sahip bu arsanın imar durumu da konut alanı niteliği taşıyor. Muhammen bedeli 1 milyon 413 bin TL olarak belirlenen bu arsa için istenen geçici teminat tutarı ise 42 bin 390 TL. Yine 4 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Saraçhane'deki Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek ihale, açık teklif usulüyle yapılacak. Bu ihaleye katılmak isteyenler de 500 TL karşılığında şartname bedelini satın alabilecek.