İBB-Multi Otuzbeş protokolü kiracıları vurdu

Marmara Forum AVM'nin kaçak kısımlarını yasal hale getiren şartlı bağış kapsamında İBB'ye devredilen Garden Office kiracılarına "15 gün içinde binayı boşaltın" ihtarnamesi gönderildi

İBB-Multi Otuzbeş protokolü kiracıları vurdu

Multi Otuzbeş Geliştirme Yatırım İnşaat ve Tic. A.Ş. ile, Marmara Forum AVM'nin kaçak kısımlarının yasal hale getirilmesi karşılığında Garden Office binası ve 16 bin metrekarelik arsayı alma hakkı kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, binadaki kiracılara tahliye emri gönderdi. Gönderilen ihtarname ile kiracılara 15 günlük süre verildi.

Garden Office kiracılarına tahliye emri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Marmara Forum AVM'nin kaçak yapılarına yasal hale getirilmesi karşılığında Multi Otuzbeş Geliştirme Yatırım İnşaat ve Tic. A.Ş. arasında yapılan anlaşma, Garden Office binasının kiracılarını vurdu. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe imzalı habere göre, 30 Haziran'da gerçekleştirilen anlaşmanın bilgisi 1 Temmuz'dan itibaren kiracılara iletildi ve binanın mülkiyetinin İBB'ye geçtiğine vurgu yapıldı.

Binayı İBB kullanacak
Kiracılara tahliye ihtarnamesi ise İBB tarafından gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından gönderilen yazıda, söz konusu binanın İBB hizmet binası olarak değerlendirileceği vurgulanarak, kira sözleşmesinin devam ettirilmeyeceği ve kiracıların 15 gün içinde binayı boşaltması gerektiği vurgulandı. 

Binanın güvenlik, temizlik ve danışma gibi hizmetlerinin sonlandırıldığı gözlemlenirken, kimi kiracıların İBB ile tahliye süresinin uzatılması yönünde iletişime geçtiği öğrenildi.