İdris Güllüce Niğde’de 3 okul açılışına katıldı

Niğde’de 3 okulun toplu açılış törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, aynı anda 3 okulu hizmete sunmanın sevincini yaşadıklarını söyledi

İdris Güllüce Niğde’de 3 okul açılışına katıldı

25 Nisan 2014 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Niğde’de 3 okulun toplu açılış törenine katıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin 23 Nisan'da atıldığını söyleyen Bakan Güllüce, katkısı olan herkesi rahmet ve minnetle andığını belirtti. Bakan İdris Güllüce, "Biz, çok kadim bir tarihten gelen milletiz. Daha kıtasının yeri belli olmayan devletler var. 300, 400, 500 sene önce kurulmuş. Ama biz, onlardan 2 bin yıl önce kara kuvvetlerine sahip bir milletiz. Tarihimizi çocuklarımıza iyi anlatmamız, 23 Nisan'ı çok iyi anlatmamız gerektiğini belirtmeliyim" dedi.

İki kuşak arası neslin çok farklı yetiştiğine dikkati çeken Bakan Güllüce, şöyle konuştu: "Hepimiz, yoksul ailelerin çocuklarıyız. Babası tarlada hala çapa yapan ama oğlu dünyanın en iyi genetik profesörlerinden olan benim bir arkadaşım var. Amerika'da ödül almaya gittik. Amerika'da arkadaşım ödül alırken ben sevincimden ağladım. Çünkü ödülün bir tarafında Türk bayrağı var. Arkadaşımın babası hala eşekle tarlaya gidiyor. Babasının ilkokul diploması yok ama bir nesilde bu kadar mesafe kat etti bizim kuşak. Ve bu kuşağın içerisinde çok güzel iş adamları, çok güzel devlet adamları oldu. İnşallah bu okulu yaptıran dostlarımızın, büyüklerimizin, iş adamlarımızın örnekleri gibi bizim kuşakta da çok sayıda insan oluşur."
 
Bakan Güllüce, konuşmasından sonra Dr. Servet Çetin İlkokulu ve Ortaokulu, Veli Bengü ilkokulu ile Sevim Abdullah Altundal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açarak, hayırseverlere plaket verdi.