Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi lansmanı yapıldı!

Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi 12 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor

Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi lansmanı yapıldı!

13 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Sun Grup AŞ bünyesinde Mayıs ayı itibariyle faaliyete başlayan Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, yapılan lansmanla basın mensuplarına tanıtıldı. 12.000 m2'lik alan üzerine kurulu merkezin özellikleri hakkında bilgiler veren Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hayriye Sungur şunları söyledi:

‘’Merkezimiz, Türkiye’deki huzurevi ve yaşlı bakım merkezi kavramlarına yeni bir boyut getirmek amacıyla modern teknoloji, uzman sağlık ekibi, kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet vermeye başladı. Yurt dışında gezdiğimiz yaşlı bakım evlerindeki yüksek yaşam standartları neden bizde de olmasın düşüncesiyle yola çıktık. İleri teknolojik olanaklardan tutun da yüksek hizmet kalitesine kadar tüm detaylarla yakından ilgilenerek konuklarımıza en iyi hizmeti verebilmeyi amaçladık. Mayıs ayında kapılarımızı açmamıza rağmen büyük bir ilgi ile karşılandık ve ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’’

Sungur, Ihlamur Konağının amacına uygun özelliklere göre inşa edildiğini vurgulayarak, fiziki koşulların da buna göre oluşturulduğunu kaydetti. Merkezde Fizik Tedavi Ünitesi ve havuzu, doktor denetimizde 24 saat hizmet veren sağlık personeli, hemşire, Sosyal Hizmet Uzmanı denetiminde konusunda uzman yaşlı bakım elemanları, diyetisyen denetiminde yemek ve mutfak elemanları gibi
pek çok alanda hizmet veren uzman personel istihdam ediliyor.

Sağlık ve Sosyal Olanaklar Bulunuyor
Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi’nde bulunan Fizik Tedavi Ünitesi ve havuzunun, ihtiyaç duyan tüm konuklara hizmet vereceğini belirten Sungur, ‘’Sosyal aktivitelere de büyük önem veriyoruz, büyüklerimize zamanlarını en güzel şekilde geçirmelerini sağlayacak etkinlikler planlıyoruz. Kongre – toplantı salonu, sanat galerisi, kütüphane, bilgisayar salonu ve farklı yaşam alanları ile yaşlılarımıza ferah ve aydınlık bir ortamda rahat, huzurlu bir yaşam olanağı sunuyoruz ‘’ dedi.
Burada hizmet veren personelin özel eğitimli ve her şeyden önce güler yüzlü olmasına büyük önem verdiklerini dile getiren Sungur, sektörde fark yaratacaklarını, bunun için de yaşlı büyükler ve onların yakınlarına standartların çok üzerinde hizmet vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Sungur, merkezin hayata geçirilmesi sürecinde çok ciddi araştırmalar yaptıklarının altını çizerek şunları söyledi:
‘’ Merkezimizde, yaşlılarımızın tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, en ince detayına kadar özel olarak oluşturulmuş koşullar yanında bazı rahatsızlıklar yaşayan büyüklerimize en iyi sağlık hizmeti ve en üst düzeyde bakım hizmetleri sunulması amaçlandı. Bunları yaparken onların sosyal olanaklardan da en üst düzeyde yararlanması için uygun alanların oluşturulmasından aktivite planlamasına kadar tüm detayları düşündük. Onların sağlıklı yaşam sürmesi yanında mutlu ve kaliteli zaman geçirmesi de bizim için çok önemli. Doktor denetiminde, sosyal hizmet uzmanı gözetiminde 24 saat sağlık ve bakım hizmeti verilirken, mutfağımızda diyetisyen kontrolünde hazırlanan ve 6 öğün sunulan sağlıklı yemekler ile beslenmelerini sağlıyoruz. Aydınlık ve ferah ortamlarda birçok aktivite ile uğraşabilecekleri alanlar, katılım göstererek keyifli vakit geçirecekleri aktiviteler hazırlıyoruz. Sanatsal ve kültürel etkinlikler, kurslar, özel söyleşiler gibi birçok sosyal aktivite ile onların yaşamlarını da renklendirmeyi hedefliyoruz.’’

Sungur, merkezde temizliğe büyük önem verildiğinin altını çizerken yaşlı bakım elemanlarının Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu sertifika programından geçmiş olup sektör deneyimi bulunan uzman kişilerden oluştuğunu, bunun dışında çamaşırhane ve ütü görevlileri, aşçı, mutfak ve temizlik kadrolarının da titizlikle oluşturulduğunu belirtti.

Yaşlı Kreşi
Sungur, açıklamalarında bir ilke daha imza attıklarını ifade ederek, ‘’Ayrıca merkezimiz yaşlı kreşi olarak da hizmet verecek. İsminden de anlaşılacağı üzere yaşlılarımız sosyalleşmesi ve daha kaliteli zaman geçirmesi adına günlük olarak da misafir edilebilecekler. Yaşlı yakınları, içleri rahat bir şekilde büyüklerimizi günlük olarak merkezimize bırakabilecek ve her türlü imkandan yararlanmalarını sağlayabilecekler. Ihlamur Konağı, sadece bir yaşlı bakım ve yaşam merkezi değil; ülkemizde yaşlılığa bakışı ve yaşayışı da kökten değiştirecek önemli ve öncü bir merkez olacaktır. ‘’ diye konuştu.