İmar Rantı Vergi Sistemi'ni doğru buluyorum

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya D Planı toplantısında Emlakwebtv.com ekibinin sorularını yanıtladı

Dumankaya D Planı hizmeti için bugün bir lansman gerçekleşti. Emlakwebtv.com ekibine, Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, gelecek projeleri ve kampanyaları ile ilgili olarak bilgiler verdi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya D Planı ile ilgili olarak "Dumankaya'da arayışımız hep daha kaliteliden, daha yüksek standarttan yana oldu. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz. Bugünün gerçekçiliği ile hep yarını planlayan, kendinden emin ve beklenen sonuçların ötesinde performans sergileyen bir ekip olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çok hızlı değişen bir pazar var ve bizim de bu pazarda mevcut yerimizden farklı olarak gitmek istediğimiz bir yer var. Dolayısıyla aynı şeyleri yaparak daha farklı bir sonuç almayı beklemeyeceğiz. Kendi işimize sürekli ayna tutacağız. Standartlarımızı sürekli geliştirmeye odaklanacağız. İyi yaptıklarımızdan vazgeçmeyip müşterilerimizin hayatına dokunan alanlarda yenilikçi ve vizyoner çalışmalarla kendimizi ve iş yapış modellerimizi yenileyerek geleceğe yürüyeceğiz" dedi.

İmar rantı vergi sistemi ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya şu açıklamalarda bulundu:
Rant vergisini çok doğru buluyorum. Hong Kong ve İngiltere'de vergilerin birçoğu bu şekilde sağlanıyor. Sadece tek tarafın kazanması doğru bir şey değil. Türkiye ekonomisi gelişir, vergi ödenirse Türk toplumunun da seviyesi artacak. Geç kalınmış doğru bir karar olarak düşünüyorum" dedi.

Kentsel dönüşüm projelerinin imar rantından muaf tutulması gerekliğini dile getiren Dumankaya "Kentsel dönüşümde insanların bir dairesi var. Deprem korkusu yüzünden bu dairelerini satışa çıkarıyor. Burada vergi alınmasını doğru bulmuyorum" dedi.

Dumankaya projeleri satışları için iddialı olan Dumankaya, hedeflerini arttırdıklarını da dile getirdi.