İMİB 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na rekor başvuru

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin öncülüğünde düzenlenen 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na birbirinden çarpıcı 570 proje başvurusu ile sona erdi

İMİB 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na rekor başvuru

19 Şubat 2014 / emlakwebtv
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğal Taş Tasarım Yarışması’na hem öğrenciler hem de profesyonel tasarımcılar yoğun ilgi gösterdi. Türk doğal taşlarının marka değerini arttırmayı hedefleyen yarışmaya yurt içi ve yurt dışından toplam 570 proje başvurdu. Birbirinden yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı projelerin finalistleri ise 28 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilecek jüri değerlendirme toplantısı sonunda belli olacak.

3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın seçici kurulu kimler
İMİB’in Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlediği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir tasarımlar ödüllendirilecek. Gerek iç mekân gerekse dış cephe kaplamalarında, doğal taşın kullanımını artırıcı yeni fikirlerin yarışacak. 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın seçici kurulunda, değerli akademisyenlerin yanı sıra mimarlar, tasarımcılar, sektör temsilcileri ve İMİB üyeleri de yer alıyor.