İNDER üçüncü kez Nazmi Durbakayım dedi

Nazmi Durbakayım, üçüncü kezİstanbul İnşaatçılar Derneği-İNDER Başkanı seçildi

İNDER üçüncü kez Nazmi Durbakayım dedi

İstanbul İnşaatçılar Derneği-İNDER'in 23 Mart'ta düzenlenen Genel Kurul Toplantısı'nda üçüncü kez Nazmi Durbakayım Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Genel Kurul'un kararıyla Yönetim Kurulu üyeleri, Engin Keçeli, Ali Nuhoğlu, Barış Dumankaya, Abdullah Baysal, Emre Çamlıbel, İrfan Aşçıoğlu, Ali Gürsoy, Erden Timur, H. Kubilay Salih Vatandaş, Fatih Albayrak, Fatih Haldız ve Seçkin Kaplan olarak belirlendi. 

2015, İNDER açısından verimliydi
Konuşmasında 2015 yılını değerlendiren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, geçen yılın oldukça verimli ve başarılı bir yıl olduğunu belirtti. Durbakayım, GYODER, KONUTDER ve zaman zaman da MÜSİAD ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gelirler İdaresiyle görüşmeler yürüttüklerini vurgulayarak:

"İNDER çok eski ve geniş tabana yayılmış bir dernektir. Sektörde oluşan bir olumsuzluk ya da olumlu olaylar derneği direkt olarak etkilemektedir.  Bu sebeple biz hep sektörün esas problemlerini görüştük ve tartıştık”  ifadelerini kullandı. 

Afet yasası
Açıklamasında İNDER'in Afet Yasası'nın aksayan yönlerinin giderilmesi yönünde faaliyetlerini sürdürdüğünü ve devam etmekte olan sorunların giderilmesi adına çalışmalar yürüttüğünü de söyleyen Durbakayım:

"Biz bunu vesile ederek bir rapor hazırlattık. Bu rapor hazırlanırken de bakanlığın hukuk bürosu ile birlikte çalıştık. Afet Yasası’nın önümüzdeki günlerde torba yasaya girecek olan ve Doğu’daki dönüşümü kapsayan ilavelerinde bu raporda sindiğimiz önerilerin bir kısmı yer alıyor. Bir kısmı da önümüzdeki günlerde yer alacak" ifadelerini kullandı. 

Nazmi Durbakayım, İNDER'in asal hedeflerinden birinin de yüzde 25'lere varan vergi ve harçların makul seviyeye çekilmesi olduğunu belirterek: "Yapacak fedakarlık kalmadı..."dedi.