İnşaat Platformu'ndan iş kazalarına yönelik çalışma

İnşaat sektörünün sorunlarının ele alınacağı ve çözümlerin üretileceği 'İnşaat Platformu' kuruldu.

İnşaat sektörü doğrudan ve dolaylı olarak 200 civarında sektöre katkı veirirken, 5 milyona yakın kişiye istihdam sağlıyor. İnşaat sektörünün, sektöre girdi sağlayan tüm unsurlarıyla beraber gayri safi yurtiçi hasıladan aldığı payın yüzde 30'a yaklaştığı kaydediliyor. 40 bin çeşit inşaat malzemesi kullanan sektörün, aslında alt segment ürünlerle birlikte 1 milyon kalem ürüne yaklaştığı görülüyor. Böylesi büyük bir sektörün sorunlarının da bir an önce çözüme ulaşması için kollarını sıvayan ANBA Yayın Grubu ve Ekonomi Gazetecileri Derneği 'İnşaat Platformu'nu kurdu. 
İnşaat sektörünün sorunlarının ele alındğı, çözüm yollarının arandığı İnşaat Platformu, sektörün önde gelen müteahhitlik, mühendislik, mimarlık ve inşaat sanayicilerinin dernek temsilcileri birçok kurum ve kuruluşların yetkilileri yer alıyor. 

Can güvenliği sekötürün en büyük sorunu
İnşaat sektörü pek çok problemi barındırsa da bunlardan en önemlisi iş kazaları. İnşaat Platformu yapacağı çalışmalarda bu konuda da bilinçlerndirmeler yapacak. ANBA Yayın Grubu Genel Yayın Yöentmeni Mahmut Kılınç, " İnşa edilen binlerce bina ve bir can söz konusu olduğunda o canın geri dönüşü yoktur. Her yıl çok fazla kişi inşaatlarda yaşamını yitiriyor. Bunun önüne derhal geçmemiz lazım, İnşaat Platformu olarak en önemsediğimiz konulardan birisi can güvenliğidir" diye konuştu. 

Firma Bilgisi: Inşaat Platformu