İnşaat sektöründeki vergi yükü kaldırılmalı

Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı "İnşaat sektöründeki vergi yükü kaldırılmalı" dedi

3. İnşaat ve Konut Konferansı, 13 Ocak 2015 Salı günü, Emlakwebtv.com'un iletişim sponsorluğunda Marriott Hotel Asia'da düzenlendi. 3. İnşaat ve Konut Konferansı'na katılan Ege Yapı Gorup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı Emlakwebtv.com ekibinin sorularına cevap verdi.

Ege Yapı Gorup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı 2015 yılında inşaat sektörünün aynı performansı beklediklerini dile getirdi. Konut kredisi oranlarında bir düşüş beklediğini söyleyen Kabadayı, "Tüketici için de önemli bir konu KDV. KDV 18 oldu. Ve piyasadaki yüzde 1 KDV'li ürünler azalmaya başladı. Bu da tüketiciler için bir fırsat oluşturdu. Bunu tüketiciler değerlendirirse artış olacağınız düşünüyoruz" dedi.

KDV düzenlemelerinden bahseden Ege Yapı Gorup Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı "Bizdeki yüzde 18 KDV oranı yüksek. İnşaat ekonomisi Türkiye ekonomisinin önemli bir noktası. Bus ebeplerden dolayı inşaat sektöründeki vergi yükünün kaldırılması lazım ve sektörün önünün açılması lazım. 2 milyon civarında istihdam sağlıyor" dedi.

2015 yılında Kağıthane'de karma bir proje geliştireceklerini dile getiren Kabadayı "Yılın sonuna doğru Fatih'te bir karma proje, Beylerbeyi'nde bir ofis ve Sarıyer ile Ataşehir'de kentsel dönüşüm kapsamında proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Bunların dışında bir de sürpriz projemiz olacak" açıklamalarında bulundu.