İnşaat sektörünün meclisi: İnşaat Platformu

İnşaat sektörünün sorunlarının tartışılıp çözümlerinin üretileceği İnşaat Platformu'nun kurucularından Celal Toprak yapacakları çalışmalardan bahsetti.

İnşaat sektörü pek çok alanı da içinde barındıyor. Her gün pek çok sorun doğuyor. Fakat sorunların çözümü noktasında ya senkronize olunamıyor ya da empatiden yoksun bir çözüm ortamı oluyor. İşte tam da bu noktada sorunların ortak bir havuzda toplanması, herkesin birbirini dinlemesi, sektörün tamamının faydasına olacak çözümlerin üretilmesi için İnşaat Platformu kuruldu. Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, "Sorunların çözümü için kimse kendi penceresinden bakmamalı, herkes ortak bir pencereden bakmalı çünkü sorunlarımız ortak" dedi. Toprak, İnşaat Platfomu'nun yapısı hakkında da "Yeni nesil bir sivil toplum kuruluşu olduk. Bir hiyerarşi söz konusu değil, Başkan, yönetim kurulu, başkan yardımcısı gibi kimlikler yok. Sadece bir sekreteryamız bulunuyor. İsteyen herkes İnşaat Platformu'na katılabilir, fikirlerini beyan edebilir"dedi. Toprak, İnşaat sektörünün çalışmalarını beğenmeyenlerin eleştirenlerin de mutlaka platforma katılarak düşüncelerini söylemesi  gerektiğini belirtti. 
İnşaat Platformu'nun bir meclisi olacak, meclisten komisyonlar oluşturup çalışmalar yapılacak. Yapılan çalışmalar ilgili kurum ve kuruluşlara iletilecek ve sonrasında da çözüm için ortak çalışmalar yürütülecek

Firma Bilgisi: Inşaat Platformu