İnternet üzerinden gayrimenkul satışına doğru

Gayrimenkul alışverişinde büyük öneme sahip tapu bilgilerine internet üzerinden ulaşılamaması nedeniyle sağlıklı satış ortamının galişmemesinden hareket eden İmpo İmar, bireysel alıcılar açısından tapu güvenliğini sağlayacak bir program üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

İnternet üzerinden gayrimenkul satışına doğru

İmpo İmar, internet üzerinden gayrimenkul satışını olanaklı kılacak sistem üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gayrimenkul alışverişinde temel olan tapu bilgilerine internet üzerinden ulaşılamaması ve sorgulanamaması nedeniyle sağlıklı bir satış ortamının gelişmediğini söyleyen İmpo İmar Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, firma tarafından yürütülen çalışmalarla interneti bireysel alıcıların tapu güvenliği konusunda net hale getireceklerini belirtti.

İnternette pazar yeri oluşacak
Oflaz, herkesin kimlik kartıyla girdiği bir internet ortamının oluşması halinde, internette daha güvenli ve sağlıklı bilgiye ulaşılabilme olanağının doğmuş olabilleceğini de vurgulayarak:" İşte biz bu fikir üzerinden hareket ettik. Tıpkı İmpomes sisteminde olduğu gibi. İmpomes kullanıcıları iyi biliyorlar ki, kendi kimliklerini gösteren şifreleriyle sisteme girdiklerinde, mülkleriyle ilgili her türlü sorgulamayı net bir şekilde yapabiliyorlar. " dedi. 

İnternet üzerinden gayrimenkul satışına doğru

Detaylar yakında belli olacak
Hazırlanacak sistemle bireysel alıcı ve satıcıların bu tip bir bilgi güvenliği olan platforma sahip olacaklarına ve mülklerin internet üzerinden sorgulanabildiği bir hizmet oluşturacaklarına dikkat çeken Oflaz: "İmpo İmar’ı üzerinde çalıştığı ve detayları yakın zamanda açıklanacak olan yeni ürün, gayrimenkulün tamamen özelinde bütün detaylara ulaşabileceğiniz bir platform olma özelliği taşıyacak." şeklinde konuştu.