İşe gitmek tarihe karışıyor

Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, beş yıl içerisinde toplantıların yüzde 94'ü internet ortamında yapılacak

İşe gitmek tarihe karışıyor

Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, beş yıl içerisinde toplantıların yüzde 94'ü internet ortamında yapılacak. Mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89'unun tam zamanlı bir iş yerinden çok esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih edeceği belirtiliyor. Y ve Z kuşağının; mobilite, esnek çalışma ve her yerden çalışma gereksinimlerini karşılayamayan geleneksel firmaların yakın gelecekte istihdam sorunu ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

2020'de toplantıların yüzde 94'ü internetten yapılacak
Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında toplantıların yüzde 94'ü tamamen internet ortamında yapılacak. Mobil çalışanların geçmiş dönemde artış hızı dikkate alındığında, 2020 yılında işgücünün yüzde 50'sinin esnek çalışma sistemine geçeceği öngörülüyor. Unify tarafından geliştirilen Circuit ürünü, internet tarayıcısı üzerinden kolayca ses, video, masaüstü ekran paylaşımı yapmayı sağlayan yeni ve gerçek zamanlı iletişim olanağı sağlıyor. 

Mobil çalışmada verimlilik yüksek
Fortune Global 500 listesindeki şirketlerin yaklaşık yüzde 75'ine tümleşik iletişim çözümleri sağlayan, dünyanın önde gelen iletişim yazılım ve hizmetleri şirketi Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, Türkiye'nin gelecek 5 yılına ilişkin projeksiyonlarının hazır olduğuna dikkat çekerek,

'Günümüzde internet ortamının bize sunduğu nimetler giderek artıyor. Kurumlar ve bireyler iş saatlerinde daha özgür ve daha esnek çalışma imkânları elde etmek istiyor. Mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89'u 09:00-17:00 zamanlı bir iş yerinden çok daha esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih ediyor. Mobil çalışma planlamasının yapıldığı şirketlerde, verimliliğin giderek daha yüksek seviyelere ulaştığı gözlemleniyor. Gelişen teknolojiler yeni yeni fırsatların yakalanmasına olanak yaratıyor.' açıklamasında bulundu.