İSMOB fuarı inovatif mobilyalarla renklendi

1.000’in üzerinde markanın katıldığı ve “inovatif” mobilya tasarımlarının sergilendiği İstanbul Mobilya Fuarı yoğun ilgi görüyor

İSMOB fuarı inovatif mobilyalarla renklendi

31 Ocak 2014 / emlakwebtv
CNR Holding tarafından Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğinde düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı’nda birbirinden şık ve inovatif mobilya tasarımları sergileniyor.

İstanbul Mobilya Fuarı’nda yerli ve yabancı yoğun ziyaretçi ilgisi
CNR Expo’da 28 Ocak 2014'te başlayan İstanbul Mobilya Fuarı, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. İSMOB Fuarı’nda görücüye çıkarılan ürünler arasında en çok ilgiyi inovatif yataklar topladı. İşbir Yatak’ın “entegre aydınlatma, müzik sistemi ve televizyon” içeren tasarımı “Eclipse” baza seti, televizyon izleme ve müzik dinleme keyfini yatak odalarına taşıyor. Fiyatı yaklaşık 13 bin lira olan bluetooth ve iphone uyumlu set de barındıran yatak, masaj da yapıyor.

Taşıma ve nakliyede çığır açan paket yataklar
Fuarda ilgi çeken bir başka yatak da Indivani. Türkiye’de ilk kez üretilen Indivani ile artık kocaman yataklar küçücük kutulara sığdırılıyor. Taşıma ve nakliyede büyük kolaylık sağlayan Indivani, normal bir yatağın yüzde 25’i kadar yer kaplıyor.

CNR İSMOB Fuarı’nda sergilenen Osmanlı tarzı klasik mobilyalar da yoğun ilgi gördü. Özellikle Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Dubai tarafından tercih edilen mobiyalar, yerli ve yabancı birçok ünlünün de favorileri arasında. Altın varaklarla süslenmiş, ağır el işçiliği ile üretilen mobilyalar, yüksek fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Mobilyaların üretimini yapan Kaas Firması sahibi Süleyman Kara, ortalama bir yemek odasının fiyatının 250 bin TL’yi bulduğunu ifade etti. Kara, fuarda yabancılardan talep yağdığını, daha ilk gün yalnıza Dubai’den 500 bin dolarlık sipariş aldıklarını bildirdi. 2 Şubat 2014'e kadar açık kalacak fuarı 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.