İstanbul Bomonti'de lüks konuta büyük ilgi

İstanbul Bomonti'de son 5 yılda 20'ye yakın lüks konut projesi hayata geçirildi. Bu projelerde doluluk oranı yüzde 90'lara ulaşırken, yeni yatırımlar için de hazırlıklar sürüyor

İstanbul Bomonti'de lüks konuta büyük ilgi

İstanbul Bomonti, son yıllarda lüks konutun en önemli merkezlerinden biri haline geliyor. Son 5 yılda bölgede hayata geçirilen lüks konut projesi sayısı 20'ye yaklaştı. Bu projelerde doluluk oranları ise yüzde 90'lar düzeyinde. Bomonti'ye lüks konut yatırımlarının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.

Bomonti'nin en büyük avantajı lokasyon
Bomonti Lüks Konut piyasasını değerlendiren Keller Williams Platin Bölge Müdürlüğü Ortağı Emin Maltepe, Bomonti'nin en büyük avantajının lokasyon olduğunu belirterek, özellikle ana arterlere yakınlığın yatırımcılar tarafından tercih edilme sebebi olarak görüldüğünü söyledi. Emin Maltepe, Keller Williams'ın pazarlamasını yaptığı Extensa Bomonti Apartman, Modern Palas ve Tekfen gibi projelerin ikinci el satışlarında alternatifin kalmadığını da belirterek:

"Projelerde kiralık daire sayısı çok az. Yatırımcının hem Bomonti’ye hem de kaliteli konuta olan ilgisi talebi arttırıyor.” dedi. 

İstanbul Bomonti'de lüks konuta büyük ilgi

Bölge yüksek prim vaat ediyor
Bomonti'de metrekare fiyatlarının son yıllarda önemli bir artış gösterdiğini ve ar stokunda yaşanan sıkıntının da metrekare birim fiyatlarının artışının temel nedeni olduğunu belirten Maltepe, son 3 yıldaki artışın dolar bazında yüzde 30 düzeyinde olduğunu belirtti:

"Doların artışını da göz önünde bulundurursak artış yüzde 60’ları buldu diyebiliriz. Buna rağmen hala yatırım için avantajlı bir bölge. Bugün Levent bölgesinde metrekare birim fiyatları 7 bin dolar iken Bomonti hala yatırım fırsat bölgesi olarak 3 bin 500 dolar civarındadır." dedi. 

Maltepe, bölgeye yönelik yatırımların önümüzdeki dönemde de artacağını ve inşaat firmalarının bölgedeki yüksek potansiyeli görerek yeni projeler geliştireceğinin de altını çizen Maltepe, çok sayıda inşaatın da sürmekte olduğunu belirtti.