İstanbul popüler ama güven vermiyor

PwC ve ULI tarafından yayımlanan "Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2013" Raporuna göre İstanbul Avrupa'nın en popüler şehri oldu, ama yatırımları çekemiyor

20 Şubat 2013 / emlakwebtv
PwC ve ULI tarafından hazırlanan "Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2013" Raporu İstanbul Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıyla sektör temsilcileriyle paylaşıldı. Rapora göre, İstanbul mevcut gayrimenkul yatırımlarıyla Avrupa'nın 27 şehri arasında 4'üncü sırada yer aldı. Sırasıyla Münih, Berlin ve Londra Türkiye'nin üst sırasında yer alırken, Hamburg İstanbul'un ardından 5'inci sırada yer aldı. Bu da İstanbul'un popüler olmasına karşın, yatırım için yabancılara halen tam olarak güven vermediğini gösteriyor.

PwC Türkiye Ortağı ve Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu, Gayrimenkulde gelişme beklentileri açısından İstanbul'un popüler olduğunu ancak yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülmediğini kaydetti.

Ersun Bayraktaroğlu, İstanbula olan ilginin yatırıma dönüşmesi için kamu ve özel sektörün üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi.