İstanbul’u bekleyen yeni tramvay projeleri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’a yeni tramvay projeleri tasarladı. İşte İstanbul’un yeni tramvay projeleri 2014…

İstanbul’u bekleyen yeni tramvay projeleri!

21 Nisan 2014 / Emlakwebtv
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul için toplam 35.9 kilometrelik yeni tramvay projeleri hazırladı. Bu hatların geçeceği güzergah ve semtleri sizler için derledik. İşte İstanbul’un yeni tramvay projeleri 2014 listesi.

Şirinevler-Mahmutbey tramvay hattı

İki bölge arasını 7.8 kilometrelik uzunluğuyla birbirine bağlayacak Şirinevler-Mahmutbey tramvay hattı sayesinde ulaşım süresi ise 23.5 dakikaya düşecek.

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı

2019 sonrası için İstanbulluların hizmetine açılacak Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı, 9.6 kilometrelik uzunluğa sahip olacak. Eminönü-Eyüp-Alibeyköy hattı ile yolculuk süresi 29 dakika olacak.

Edirnekapı-Vezneciler tramvay hattı

2019 sonrasında faaliyete geçecek hatlardan biri olan Edirnekapı-Vezneciler tramvay hattı ise, 3.5 kilometrelik uzunluğa sahip olacak. 2 istasyonlu hat sayesinde bölgeler arası ulaşım süresi 10.5 dakikaya inecek.

Başakşehir-Olimpiyat tramvay hattı

İstanbul’un yeni tramvay projeleri 2014 kapsamında; 2018 yılında hizmete girecek Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat hattı da bulunuyor. 15 kilometrelik uzunluğuyla toplam 9 istasyondan oluşacak tramvayile Başakşehir’den binen bir yolcu 45 dakikada Olimpiyat durağına varabilecek.