İstanbul'da ulaşım bayramda yüzde 50 indirimli olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince şehir için toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim uygulama kararı aldı

İstanbul'da ulaşım bayramda yüzde 50 indirimli olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaklaşam Kurban Bayramı nedeniyle toplu ulaşımda indirim kararı aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan karara göre Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yolculuk yapan vatandaşlar yüzde 50 indirimli tarifeden yararlanabilecek.

1-4 Eylül tarihleri arasında 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı süresince vatandaşların aile, akraba ziyaretlerini daha kolay yapabilmesi ve diğer taraftan bu sürede özel araç kullanımının azaltılması amacıyla indirim kararına gidildi. Alınan karar uyarınca Kurban Bayramı'nın denk geldiği 1-4 Eylül tarihleri arasında İETT ve Özel Halk Otobüsleri yanında Otobüs AŞ, Metroüs, TOplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Şehir Hatları Vapurları, Hafif Metro ve Tramvay ile Füniküler sistemlerinde yüzde 50 indirimli ulaşım mümkün olacak. 

18 Eylül'de ulaşım ücretsiz olacak
Diğer taraftan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilk, orta ve lise eğitiminin başlayacağı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü de toplu ulaşım sistemlerinin ücretsiz olacağını duyurdu. Bu indirim kararı 18  Eylül Pazartesi günü saat 06.00 ile 14.00 saatleri ile sınırlı olacak. Alınan indirim kararıyla okulların ilk ders gününde, özel araç yoğunlaşmasının önüne geçilmesi planlanıyor. 

2 milyon 689 bin 988 öğrenci ders başı yapıyor
18 Eylül Pazartesi günü, İstanbul'da toplam 5 bin 771 adet okulda, 142 bin 524 öğretmen ve 2 milyon 689 bin 988 öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak.