İşte yeni Camp Nou!

Dünya futbolunun Katalan devi Barcelona'nın stadyumu Camp Nou yenileniyor. Dün gece saatlerinde gerçekleştirilen duyuruda, yeni stadyumun görüntüleri de kamuoyu ile paylaşıldı

İşte yeni Camp Nou!

Son yıllarda yakaladığı sportif başarılarla dünya futbolunun zirvesine yerleşen Katalan devi Barcelona'nın futbol mabedi Camp Nou yenileniyor. Karar dün gece, Barcelona yönetimi tarafından, resmi Twitter hesabından dünya kamuoyuna duyuruldu

Camp Nou da yenilenen futbol mabetleri arasına giriyor
Dün gece 23.49'da Barcelona Kulübü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Camp Nou'daki inşaat 2017-2018 sezonunda başlayacak. Barcelona yeni stadyumundaki maçlarına 2010-2022 sezonunda başlayacak. Yapılan açıklamada stadyumun tamamlanmasının ardından seyirci kapasitesinin 105 bine çıkacağı belirtildi.

İşte yeni Camp Nou!

Aslına uygun yeni tasarım
Tasarım çalışmaları, 1957 yılında Francesc Mitjans tarafından tasarlanan Camp Nou'nun aslına uygun olarak gerçekleşecek. Nikken Sekkei ve Pascuali Ausio'nun projelerine yer verilecek olan stadyumun tasarımı için açılan yarışmaya 26 bin kişi katılım gösterdi. Tasarım yarışmasında jüri üyelerinin aralarında Barcelona Başkanı Josep Maria Batromeu ile yöneticilerinin yanı sıra, ilk stadyumu tasarlayan Francesc Mitjans'ın oğlu, mimar Juan Pablo Mitjans ve Barcelona Belediyesi'nden oluşan bir heyet de  yer aldı. 

İşte yeni Camp Nou!

"Yeni saha" eski oldu, daha yenisi geliyor
İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinde yer alan Barcelona kentinde yükselen Camp Nou, halen 99.300 kişilik seyirci kapasitesi ile Avrupa'nın en büyük futbol stadyumu olma özelliğini taşıyor.

Yeni düzenlemenin hayata geçmesi ile birlikte Avrupa'nın en büyük stadyumu olma özelliğini sürdürecek olan Camp Nou, May Dy Stadyumu ve Salt Lake Stadyumlarının ardından, dünyanın üçüncü büyük stadyumu olma niteliği kazanacak.