İstinye'ye uzun zamandır çalışıyorduk

Emlak Konut ihalesini ikinci oturumda kazanan Özcan Tahincioğlu: "İstinye üzerinde uzun zamandır çalışıyorduk." dedi

İstinye'ye uzun zamandır çalışıyorduk

Emlak Konut'un İstinye ihalesini ikinci oturumda kazanan Tahincioğlu şirketinin patronu Özcan Tahincioğlu, söz konusu arazi üzerinde "birkaç yıldır" çalıştıklarını söyledi. İhale sırasında "agresif" bir tutum sergilediklerini belirten Tahincioğlu, bazı müteahhitlere yönelik "ihalede fiyat yükseltiyorlar" eleştirilerini de:

"Eğer orada o değeri ve üstünü yaratacağınıza inanyorsanız bu ihale sistemi en doğru olan." ifadeleriyle yanıtladı. 

İstinye ihalesi ve Tahincioğlu
Emlak Konut'un İstinye'deki 158 dönümlük arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesini ikinci turda kazanan Özcan Tahincioğlu, söz konusu araziyi birkaç yıldır izlediklerini ve bu nedenle ihale sırasında agresif bir tutum sergilediklerini söyledi. İStinye'de amaçlarının, taahhüt edilen 1 milyar 876 milyon liranın üzerinde bir değer yaratmak olduğunu ifade eden Tahincioğlu: "Biz iyi çalıştık, ödevimizi de yaptık.Güzel bir değer yarattığınızda biz de, bizden yer alan da Emlak Konut da kazanmış oluyor." dedi.

Fiyatları yükseltme eleştirisine yanıt
Milliyet Gazetesi'nde Duygu Erdoğan'a açıklamalarda bulunan Özcan Tahincioğlu, Emlak Konut ihale sisteminin yararlarından da bahsetti. Tahincioğlu, bazı müteahhitlerin fiyatları yükselttiği eleştirilerini de yanıtlarken:

"İhalelerle ilgili uyarılarda bulunanlar Emlak Konut ihale sistemi de eleştiriyorlar. Bun hiç katılmıyorum. Sermaye gücü olmayan bazı küçük grupların büyük işlere soyunup zaman zaman ortada kaldığı ve birçok mağdur yarattığı projeler gördük. Ama Emlak Konut'ta böyle bir şey olmuyor. Geliştiriciye bir şey olursa da A Geliştiricisi gider, B geliştirici gelir. O yüzden bu sistem önem taşıyor." dedi.