İzin tartışmasında Coşkun benzetmesi

Ali Ağaoğlu'na sorulan sorular arasında 'ormanda reklam çekerken izin aldınız mı?' sorusuna Türk sinemasının karakterlerinden Çoşkun üzerinden verdiği cevap da vardı

15 Kasım 2012 / emlakwebtv
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 14 Kasım 2012'de düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aysel Aydemir- Türcomoney Dergisi: Benim İlgilendiğim kısmı burada sizden daire alan kişiler tabiki ormana yakın olduğu için muhakkak şerefiye olarak bunun bir artısı vardı, bir değeri vardı bu projede. Belki reklamda yanılma oldu vesaire. Değerinde bir düşüş bir yansıma, primli miydi daireler, değerini etkileyecek mi, alanlara orada yansıması nasıl olacak diye düşünüyorsunuz?

Soru: Bugün gazetelerdeki demeçlerde Türk Sinemasında ünlenmiş Coşkun karakteri ile ilgili bir sözünüz yer aldı. Bu sözü birazcık açıklayabilir misiniz acaba?

Rüştü Altıner- Yeni Asya: Şimdi projenin kötülüğünden bahsettik ama burada neler var, ne göreceğiz yani satın alan insanlar neler alacak? Bu projenin açıklamasına hiç girmedik.

İsmail Şahin - EkonomiServisi.com: Ali Bey bundan sonra reklamlarda oynamayı düşünüyor musunuz?

Ali Ağaoğlu: Orman orada durduğuna göre ormanı biz yapmışız yapmamışız önemli değil. Orman orada duruyor dolayısıyla projede bir değer kaybı söz konusu değildir. Bizim oradaki avantajımız ormana yakın olması. Coşkun olayı reklam çekilirken bakanlıktan izin alınmadı deniliyor, bu halka açık bir ormandır, burdan gidip reklam çekmek için izin almaya gerek yoktur. Oda öyle. Reklamda parayı veren olursa tabiki oynarım. Şu anda tamamen duygusal. Ama ben orada aldığım parayı da eğitime bağışlıyorum. Onun için reklamlarda, kendi reklamımda da oynarım, ama başkası şey varsa, teklifler var, onlarda tamamen duygusal, paraya bağlı. Parayı veren olursa oynarım.

Mesut Tufan - yapi.com.tr: Biraz önce planlamaya vurgu yaptınız. Şunu sorucam büyükşehir belediyesi plan yapma yetkisine sahip. Yerel belediyeler kendi planlarını hazırlıyor. En kötü plan plansızlıktan iyidir dediniz. Birçok farklı kurumun, TOKİ de dahil buna farklı plan yapma yetkilerinin olmasını bu çerçevede nasıl değerlendiriyorsunuz. Ayrıca sizin arazinizin bulunduğu bölgeyle ilgili planlamanın İstanbul Master Planı ile kurduğu ilişkiyi nasıl buluyorsunuz?