İzmir'de konut fiyatları yükseliyor

İzmir'de hızla yükselen arsa fiyatlarıyla birlikte yeni konut satış fiyatlarında hızlı bir artış yaşandı.İZEKO Başkanı Güleroğlu: 'İzmir'e ilgi hızla büyüyor.' dedi

İzmir'de konut fiyatları yükseliyor

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir'in, İstanbul ve Ankara'ya göre çok daha bakir bir bölge olduğu için, büyük bir ilgi görmeye başladığını söyledi. Yatırımcıların İzmir'e, özellikle son yıllarda büyük bir ilgi göstermeye başladığını belirten Güleroğlu:

'Ankara'da yer kalmadı, İstanbul'da ciddi bir alan problemi var. Ama İzmir bakir; hem yabancı hem de diğer illerde yerleşik yatırımcılar İzmir'e ilgi gösteriyor. Emlakçılar olarak yaptığımız görüşmelerde İzmir menşeili olmayan firmaların buraya yatırım yapmaya başladığını görüyoruz. Piyasanın önümüzdeki günlerde hareketleneceğini düşünüyoruz.' dedi. 

Kiralık ev yok
İzmir konut piyasasında özellikle kira fiyatlarında ciddi bir artış yaşandığını belirten Güleroğlu, bunun ciddi bir sıkıntı yarattığını söyledi. Güleroğlu: 'İzmir zaten göç alan bir il. Öğrenci sayısı ve göçmen sayısındaki artışla kiralar fırlamış durumda. İzmir'de ciddi bir ev açlığı görüyoruz. Geçen yıl Şirinyer'de 600 liraya kiraya verdiğimiz evi şu anda 800 liraya veriyoruz.' ifadesini kullandı

İzmir'de hareketlilik yaşanacak
Güleroğlu, özellikle Bayraklı Turan bölgesinde ciddi yatırımların sürdüğünü ve önümüzdeki yıllarda tüm kentte çok daha büyük yatırımların hayata geçeceğini söyledi. Güleroğlu,  metrekare fiyatlarının da hızlı bir yükselişe uğrayacağını vurguladı.