Japon Mühendis için "haysiyet anıtı"

Körfez Köprüsü'ndeki halatların kopmasından kendini sorumlu tutarak intihar eden Japon Mühendis Ryoichi anısına, "Haysiyet" anıtı dikilecek

Japon Mühendis için

Körfez Köprüsü'ndeki halatların kopmasından kendini sorumlu tutarak intihar eden Japon Mühendis Kishi Ryoichi anısına, Yalova'da "Haysiyet" anıtı dikilmesi kararı alındı. 

Japon Mühendis ve onur geleneği
Geçen hafta sonunda yaşanan ve Körfez'deki gemi trafiğinin aksamasına neden olan halat kopması olayında kendisini suçlu gördüğü için intihar eden Japon Mühendis Kishi Ryoichi'nin hatırası, bir anıtla yaşatılacak. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Haysiyet Anıtı'nın 45 günde tamamlanacağını ve Yalova'nın kardeş kenti Tonami adıyla, meydana dikileceğini açıkladı.  

Körfez Köprüsü'nde son durum
İstanbul-İzmir yolunu 3.5 saate indirmesi hedeflenen İzmit Körfez Geçişi Projesi Yap İşlet Devret modeliyle gerçekleştiriliyor. Projenin yüklenicisi Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay Ortak Girişim Grubu. Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil ) Otoyolu Projesi, 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere 433 kilometreyi kapsıyor.